K další fotbalové divizní bitvě na zeleném trávníku vyškovského fotbalového hřiště se schyluje zítra. Za domácím celkem Rostexu přijede soupeř ze žďárského okresu v podobě týmu Velkého Meziříčí.

V šestnáctičlenné skupině moravskoslezské divizní skupiny D mají oba týmy poněkud rozdílné postavení. Vyškov se pohybuje v horní polovině tabulky, Velké Meziříčí ve středu její druhé půle. Od startu jarní půlky fotbalových soutěží odehrály oba celky již pět utkání. Vyškov v nich dokázal porazit Napajedla a minulý týden vysoko Konici. „My jsme dali rychlé dva góly za sebou, což domácí poznamenalo, a pak už to tam padalo samo. V Konici celý tým předvedl velmi dobrý výkon,“ informoval o posledním venkovním duelu Vyškovanů jejich kouč Pavel Svoboda. Porážku Rostexu naopak uštědřila hned ze začátku Mohelnice a doma také Rájec-Jestřebí a remíza se vyklubala z utkání s Hulínem.

Zítra se o body v dvaadvacátém kole tedy Vyškov utká s Meziříčím, které od počátku jara zatím dokázalo porazit pouze Rousínov, ale jinak ho provázely porážky a remízy. „Tak určitě čekáme těžký zápas, co se týká ofenzivy. Budeme se snažit nějak eliminovat dobrou ofenzivní vyškovskou hru a dávat si pozor na standardní situace. Přibrzdily nás teď špatné výkony v Líšni a proti Třebíči, takže máme trochu psychický blok,“ osvětlil situaci v mužstvu trenér Velkého Meziříčí Roman Kotol.

V této sezoně se oba celky již vzájemně střetly a to sice na půdě nedělních hostí. V září si Vyškov dovezl z Velkého Meziříčí porážku v podobě 2:0, což by však nerad opakoval na domácí půdě a k současnému bodovému skóre si chce připsat další úlovek. „Chceme vyhrát už z toho důvodu, že se nám dlouhodobě na Meziříčí nedaří, u nich jsme prohráli, nás také porazili na domácí půdě, takže jim to chceme vrátit, mají totiž teď problémy se záchranou, ale to Rájec-Jestřebí taky a utkání s ním nedopadlo zrovna v náš prospěch,“ přemítal nad soupeřem Svoboda. Domácí teď žádné problémy v sestavě netrápí a nastoupit by tak měli kompletní. To se však nedá říci o hostech, které zlobí zranění. „Kompletní určitě nebudeme, uvidím, jak to se zraněnými bude vypadat. Budeme rádi i za bod,“ dodal Kotol.

Pátý Vyškov má po celkově jednadvaceti odehraných utkáních nasbíráno sedmatřicet bodů, což je o devět méně než vedoucí tým Šardic. Velké Meziříčí momentálně okupuje dvanáctou pozici tabulky a jejich dosažené body ukazují číslovku čtyřiadvacet. Výhru by tak zcela určitě uvítali.

Ovšem vítěze nedělního duelu není lehké určit dopředu, i když papírově je favoritem Vyškov. Konečného rozuzlení se diváci dočkají v neděli v podvečer, protože zápas vypukne v šestnáct hodin na vyškovském stadionu Za Parkem.