Jedno z velkých dramat předposledního kola divize D se odehraje zítra na fotbalovém stadionu v brněnských Židenicích. Jeho aktéry budou hosté z Vyškova a místní ČAFC. Židenice stále trůní na čtrnáctém místě tabulky a pokud na ní zůstanou i po třicátém kole, znamená to, že doprovodí už jistě sestoupivší Havlíčkuv Brod a Hrušovany do krajského přeboru. „Jestli se chceme udržet, musíme Vyškov porazit,“ ví domácí trenér Oldřich Januszica.

O to těžší pozici hosté z Vyškova budou mít. Hráči Rostexu necítí břemeno bojů o záchranu ani o postup a mohou hrát uvolněně, na druhé straně však jen těžko získají takovou motivaci, jako Brněné, jimž jde o všechno. „Bude to hodně těžký zápas. Když Židenice nevyhrají, budou mít už velký problém,“ předvídá vyškovský lodivod Pavel Svoboda. Jeho hráči už navíc několikrát potvrdili, že proti slabšímu soupeři se hůře koncentrují. Naposledy to předvedli minulou středu na domácím hřišti, když v dohrávce pětadvacátého kola podlehli 1:3 posledním Hrušovanům.

Vyškovu navíc budou chybět dvě opory. „Schindler má natažený lýtkový sval a nenastoupí ani Hodinář,“ oznámil absenci zkušených opor Vyškovský lodivod Svoboda.

Také Židenice nebudou kompletní, chybí jim záložník Kadeřábek. Přesto chtějí navázat na výkony s posledních čtyř kol, v nichž třikrát zvítězily. A Oldřich Januszica už má v hlavě recept, jak na to. „Musíme hrát na vítězství. Nesmíme zůstat zalezlí v obraně, ale také útočit a tvořit hru. Chceme, tak jako v minulých zápasech, být lepším týmem. Záleží také ale na tom, co nám soupeř dovolí,“ pověděl židenický kouč. Naznačil, že vedle velkých zkušeností si na Rostexu cení také kvalitní obrany.

A tu slibují Vyškované i pro zítřek. „Budeme předvádět naši hru se zabezpečenou defenzívou a spoléhat se především na rychlé brejky,“ potvrdil jejich trenér Pavel Svoboda.