Sestup Vyškovanům hrozil jen výrazně teoreticky, přesto přistoupili k utkání zodpovědně a už po osmi minutách nebylo pochyb, že všechny body zůstanou doma.

Ve čtvrté minutě Daniel Přerovský z pravého rohu velkého vápna křížně ke vzdálenější tyči přeloboval brankáře Radima Vavrušu. V osmé pak Daniel Pospíšil mazácky zakončil rychlý brejk po levé straně střelou na zadní tyč, kde opět Vavruša neměl šanci zakročit. Pak už se hrálo prakticky jen na jednu, mohelnickou, branku.

V předposledním kole krajského přeboru porazili fotbalisté Moravské Slavie Brno (modré dresy) Bučovice 5:1 a zachránili se v soutěži. Bučovice naopak sestupují.
Fotbalové Bučovice se smířily se sestupovým osudem. V Brně hrály jen poločas

A těsně před přestávkou si oba střelci gólové zásahy zopakovali. „Viděl jsem několik zápasů Mohelnice. Většinou byla vyrovnaným soupeřem, akorát ji srážely produktivita a chyby v obraně. Kluky jsem upozorňoval, že když je brzy využijeme, ztratí soupeř motivaci. To se také stalo,“ konstatoval trenér MFK Jan Trousil.

MFK Vyškov - FK Mohelnice 6:0
Poločas: 4:0. Branky: 4. a 45. Přerovský, 8., 43. a 68. Pospíšil, 86. Fialka. Rozhodčí: Křepský – Dorušák, Kostelník. DS: Lenfeld. ŽK: Tijani – Klimeš, Zhang. Diváků: 56.
Vyškov: Machalický – Novotný, Tijani, Jeřábek, Němeček (77. Praks) – Přerovský, Schneider, Matocha (81. Studený), Lahodný, Pospíšil – Toure (66. Fialka). Trenér: Jan Trousil.

Poslední kolo:
Vyškov – Petřkovice
Středa 13. června, 17.00 hod. stadion Za parkem.

Pro hosty to byl poslední zápas v Moravskoslezské lize. Asi na delší dobu, protože se zřejmě nepřihlásí do divize, ale až do krajského přeboru. „Už se to nedá ani moc hodnotit. Jeli jsme do Vyškova v hodně špatném složení i psychickém rozpoložení. Prostor dostal patnáctiletý kluk i všichni Číňani, kteří v sezoně neměli tolik času na hřišti. Kdo měl ruce a nohy, tak nastoupil. Jsem rád, že máme všechna utkání za sebou. Ve Vyškově nebyla velká šance na dobrý výsledek,“ smířeně s osudem hodnotil trenér Mohelnice Jaroslav Rolinek.

Ve druhém poločase se zápas v podstatě už jen dohrával. Z řady příležitostí Vyškované proměnili dvě. „Výkon byl obdobný tomu, co jsme předvedli doma s Hulínem. Změna byla v tom, že jsme ze šancí dávali góly. Kluci pak hráli uvolněně i zodpovědně. Soupeře jsme do ničeho nepustili a skóre mohlo být daleko vyšší,“ komentoval výsledek vyškovský lodivod.

Tento ročník MSFL skončí dohrávkou sedmnáctého kola, kterou si Vyškované z původní soboty, přeložili na středu. Od 17.00 hodin se doma utkají s Petřkovicemi a po nepříliš vydařeném jaru si tým chce své fanoušky udobřit vítězstvím.

Ilustrační foto. Volejbalisté TJ Sokol Bučovice při zápase (proti TJ Holubice).
Volejbalisté Sokola Bučovice znají prvoligové soupeře. Začínají doma

Otázkou je, v jaké sestavě MFK vyběhne na trávník. „Pokud vyhrajeme, skončíme šestí a o to šesté místo velmi stojíme. Někteří hráči už měli zaplacenou dovolenou, a tak dostanou volno, a určitě tedy nebudeme kompletní. Šanci budou mít kluci, kteří si v průběhu sezony zahráli méně. Určitě sáhneme do B mužstva a možná i do dorostu. Ale na cílech pro toto utkání to nic nezmění, chceme vyhrát,“ zdůraznil Trousil.