Hosté se ujali vedení tři minuty před koncem první půle. Zaslouženě. Tři minuty před koncem celého zápasu Vyškov rovněž zaslouženě vyrovnal. I tak by se daly vyjádřit průběhy obou částí jinak vyrovnaného duelu. Ten ale začal stoprocentní gólovou šancí vyškovské posily z Prostějova Milana Machálka. Už ve druhé minutě běžel úplně sám na brankáře, ale jeho lob stihl gólman HFK vytlačit na roh. Pak přišla série šancí hostů a ve 38. minutě další Machálkovo sólo se stejným koncem, jako to první.

O pět minut později načechral Holásek nenápadný oblouček před vyškovskou branku, vysoký Krejčí předskočil Kollára a po lehké teči hlavou zapadl míč dolů za vzdálenější tyč. „V prvním poločase jsme měli kvalitní akce a škoda, že jsme je víc nedohrávali. Takže finální část nás trochu trápila. Ale v přípravné části jsme byli silní na balónu. Z tohoto hlediska dobré, protože jsme k utkání přistoupili vyloženě tréninkově. Mužstvo je hodně obměněné a navíc jsme dali příležitost mladším hráčům. Bylo to hlavně o kondici, zkoušení nových tváří a testování jejich možností," konstatoval po utkání trenér hostů Jiří Derco.

Přehlídku domácích šancí ve druhém poločase zahájil hned po prvním útoku Palla a druhý gólman HFK měl štěstí, že stylová dělovka směřovala přesně doprostřed branky a jen reflexem ji vyrazil nad břevno. Vyškovským spalovačem byl tentokrát Vrána. Po sólu z pravé strany a hlavičkou po Urbančokově přesném centru netrefil z blízka branku. „S koncovkou se bohužel trápím už dva zápasy a potřeboval bych to zlomit a chytit se. K té hlavičce jsem se musel trochu vrátit a pak už jsem balón netrefil přesně. Ale souhlasím, byla to čistá šance a měl to být gól," sypal si popel na hlavu mladý ofenzivní halv MFK.

Těsně před tím trefil po závaru před Kollárem Pezzotti břevno a v závěru ukázal, jak se v šanci hlavičkuje mladý Mrnuštík. Baričákův centr z běhu prodloužil zblízka do volné poloviny branky. „Soupeř byl kvalitní a na tuto fázi přípravy úplně ideální. Já ty mladé kluky neznám, ale měli tam pěkné věci, dali pěkný gól, když dokázali potrestat naši nedůslednost v defenzívě. Vyškov má dobře namíchaný tým z mladých a zkušených fotbalistů," uznal kvality soupeře Derco.

Domácí lavičce opět velel Machálkův asistent Valdemar Horváth a jeho hodnocení se takřka navlas shodovalo s Dercovým. „Výkon už byl lepší než v minulých zápasech, ale znova i určitě ovlivněný těžkým tréninkem. Navíc soupeř byl velmi těžký, a taky měl šance. My jsme hlavně ve druhém poločase měli líp dohrávat útoky. Dokážeme dobře kombinovat před velkým vápnem i v něm, ale chybí odvaha zakončit. Prostě z těchto dobrých pozic málo střílíme," řekl jinak spokojený kouč MFK.

V dresu soupeře, který z ekonomických důvodů odstoupil ze druhé ligy, v níž obsadil třetí místo, v první půli dirigoval obranu vyškovský odchovanec Jaromír Lukášek, jehož hodnocení může Machálkovi a Horváthovi svěřence rovněž těšit. „Výsledky Vyškova samozřejmě sleduju a musím říct, že měli už výborné jaro, kdy se potřebovali zachránit. Je vidět, že pokračují v tom, co nastolil trenér Machálek. Je to dobrý a houževnatý tým a určitě s velkou perspektivou," dodal zkušený stoper HFK, kam se vrátil po hostování v Zábřehu.

Další přípravné utkání sehrají Vyškovští v sobotu proti druhému celku poslední tabulky krajského přeboru Spartě Brno. Zápas se bude hrát v Ořechově u Brna už od 10.30 hodin.

MFK Vyškov – 1. HFK Olomouc 1:1

Poločas: 0:1. Branky: 87. Mrnuštík – 42. Krejčí.

MFK: L. Kollár – Čoupek, Koláček (70. Cigánek), Hodinář, V. Novotný – Kucharčuk (46. Baričák), Žoček (46. Dvorský), Jeřábek (70. Urbančok), M. Machálek – Palla (70. Mrnuštík), Hradil (46. Vrána).

HFK: Arbeit (46. Šrom) – Krumpolc, Lukášek (46. Kopecký), Kršák, Matyska (46. Zbraněk) – Janoščin, Holásek (46. Korčián), Bernard (62. Bednář), Buček, Štěpánek (62. Dupkala) – Krejčí (62. Pezzotti).