Problémy se záchranou. Nebo také boje o špici divizní tabulky. Oba scénáře, stručně shrnuté do předchozích vět, jsou možné v případě fotbalové klubu Rostex Vyškov, který v neděli vstupuje do dalšího divizního ročníku. Jak je možné, že Vyškovu hrozí oba extrémy?

Klub má hráče kvalitní, bohužel jich však je málo. S úzkým kádrem se Vyškované potýkali už vloni a před začátkem letošní sezóny je navíc ještě oslabil odchod Vlčka, Fobera, Pánka a Hanuse. „Přišli jsme tak o celou zálohu. Všechno to byli platní hráči, o jejichž služby jsem stál,“ povzdechl si trenér mužstva Pavel Svoboda. Odchodem zmíněných hráčů přišel Rostex nejen o záložní řadu, ale situace ovlivnila i přípravu. „Ta se opravdu moc nevydařila. Z našeho kádru zbylo sedm hráčů a v tomto počtu se zrovna dobře trénovat nedá,“ stěžuje si trenér Svoboda.

Do přátelských zápasů pak za Vyškovany nastupovali dorostenci a hráči bez vyřízeného přestupu. To však nebylo možné v utkání prvního kola poháru ČMFS proti Slovácku. Volná místa tak museli zaplnit jen dorostenci, kteří na soka nestačili a vysoko prohráli. Vyškovského trenéra zatím mohou těšit jen dva příchody. Ze studijního pobytu v Anglii se vrátil soupeři obávaný střelec Miroslav Mašlej. „Konečně budeme mít zase dva opravdové útočníky,“ neskrývá radost kouč Svoboda. Duo Mašlej a Lička dalo předloni dohromady pětadvacet gólů a od obnovení jeho spolupráce si ve Vyškově hodně slibují. „Je vidět, že si stále dobře fotbalově rozumí. Na Mašlejovi není roční přestávka nijak znát, nejspíše hrával i v zahraničí,“ myslí si vyškovský lodivod.Vedle Mašleje přišel i Lukáš Vagner. Působil v Rousínově, a když tam ztratili zájem, přesunul se o pár desítek kilometrů dále do Vyškova.

„Nám se levý obránce hodí, vznikají nové varianty,“ uvedl Svoboda. Kromě zmíněných hráčů přišel do Rostexu ještě na hostování obránce Vítězslav Bárta a z dorostu mužstvo doplnil Jan Baričák. Další tři hráči ve Vyškově stále zkouší. „Jsou mezi nimi záložníci, které potřebujeme. O koho se jedná, to ale zatím nechci zveřejňovat,“ potvrdil lodivod. Plány se tak ve Vyškově nesou ve dvou rovinách. „Pokud se podaří přivést tak dva tři záložníky, troufáme si na umístění do pátého místa. V opačném případě budeme mít problém se záchranou divize,“ zhodnotil realisticky vyškovský trenér.