Letos naposled zavítaly více než čtyři stovky diváků na vyškovský stadion Za Parkem, aby podpořili domácí mužstvo v honbě za třemi ligovými boji, tolik potřebnými pro klid v zimní přestávce. V cestě stála hodně nevyzpytatelná Břeclav, ale nakonec to nebyla žádná nepřekonatelná překážka. „Konečně jsme prokázali trochu hlad po gólech, přálo nám pověstné štěstíčko a brzy jsme šli do vedení, to nás uklidnilo," mohl po zápase konstatovat vyškovský kouč Miloslav Machálek.

Úvodní domácí zásah mu udělal radost už v šesté minutě. A to vůbec z první situace, která zaváněla gólem. Absolutně zbytečně si hrál s ohněm při rozehrávce břeclavský bek Dobšíček, o míč ho šikovně obral Holub a jeho nabídku využil k ráně Lička. Jeho pokus ještě v hostující síti neskončil narozdíl od dorážky Jeřábka.

Ani druhý zásah na sebe nenechal dlouho čekat. V třiadvacáté minutě se pas od Hodináře dostal až k nehlídanému Čtvrtníčkovi v malém vápně, zkušený borec s čichem na tyhle situace se nenechal pobízet a s přehledem skóroval. „Vyškov dal prakticky z prvních dvou střel na naši bránu dva góly, to se pak těžko hraje. Od prvních minut rozhodovalo větší nasazení, důraz domácích a hlavně po celý zápas naše hodně chabá koncovka," neskrýval velké zklamání břeclavský trenér Karel Bečka. Pravdou je, že nepsaný scénář sobotní bitvy tím vystihl naprosto dokonale.

Jasno do přestávky

Hosté se nesoustředili jen na obranu, i oni dokázali útočit, vytvořit si tlak a stoprocentní šance, ale buď v nich fotbalově selhali, nebo se blýskl strážce vyškovského čistého konta Klimeš. Ještě do poločasu navíc přidal třetí vyškovskou trefu Urbančok, kterého za obrannou linii hostů vyslal chytrým obloučkem Čtvrtníček. Dvacetiletý štírek vyškovské sestavy se dostal k balónu dřív než vyběhnuvší Prokop a nártem ho dokonale usměrnil ke vzdálenější tyči.

O přestávce se tak nálada v kabinách diametrálně lišila. Hostům nebylo do zpěvu. „Určitě jsem musel zvednout hlas, dál to takhle nešlo. Ale když prohráváte tři nula a soupeř vás převyšuje v agresivitě, bojovnosti, těžko s tím můžete ještě něco výsledkově udělat. Navíc ani do druhé půlky jsme nevlétli naplno, dlouho jsme nic pořádného nevymysleli," zlobil se Bečka.

To domácí po návratu na trávník hráli, co potřebovali, ke konci přežili pár horkých chvil a navíc sami dokázali ještě konečný stav vylepšit. Postaral se o to Holub, když byl deset minut před koncem u pasu přes půl hřiště dřív než gólman Prokop, obešel ho a pohodlně zavěsil.

Splnili svůj cíl

Konečný výsledek tak má podobu debaklu. „Dnešní heslo bylo vyhrajeme, není až tak důležité, jestli to bude fotbalová krása, ale vyhrajeme. Splnili jsme to, hlavně s prvním poločasem v našem podání jsem spokojený. I minulé zápas jsme podávali vcelku dobré výkony, ale výsledkově to prostě nebylo ono. Jsem za dnešek velice rád," zmínil Machálek.

Vyškovští tak pod jeho vedením přezimují jako nováček moravskoslezské fotbalové ligy na šestém místě šestnáctičlenné tabulky. To se bude určitě hodnotit jako úspěch. „Co mě moc těší je tabulka pravdy. V ní jsme po dnešní vítězství na nule a z toho mám radost. Teď si můžeme v klidu s vedením klubu sednout a říct si, co bude dál. Které hráče tady budeme na jaro mít a které už ne. Čtyřiadvacet získaných bodů, to je slušný počet," uzavřel pro Vyškov tak skvělý kalendářní rok

Fotbal – MSFL

Vyškov – Břeclav 4:0

Poločas: 3:0.

Branky: 6. Jeřábek, 23. Čtvrtníček, 39. Urbančok, 79. Holub.

Rozhodčí: Boček – Černý, Hanáková. Delegát: Lenfeld.

Diváci: 420.

Bez žlutých karet.

Sestavy

MFK Vyškov: Klimeš – Němeček, Hodinář, Žoček, Urbančok (70. Kucharčuk) – Holub, Studený (79. Koláček), Jeřábek (62: Novotný), Lahodný – Čtvrtníček, Lička.

MSK Břeclav: Prokop – Šenk, Zezula, Lapeš, Dobšíček – Jurčík, Simandl, Paděra, Hloch – Kunc, Lapeš. (macl)