Vyškov v první půli dominoval

Vyškov - Do půle fotbalová báseň a nadšení, po přestávce herní nuda.

30.3.2009

Napajedelský gólman Krajča (na snímku) si včera se svými spoluhráči ve žlutém nerozuměl. Vyškovští včetně v pozadí stojícího Hanuse toho dokázali řádně využít. Foto: Deník/David Mach

Tak vypadalo nedělní odpoledne pro fanouška týmu Rostexu. Fotbalová divize určila Vyškovským za soupeře na stadionu Za Parkem mužstvo předposledních Napajedel. Pátý celek se s hosty nepáral. Po půlhodině bylo jasno.

Už před výkopem se lišily názory obou strana na to nejdůležitější, tedy jestli hrát nebo ne. Trávník celý den nepřetržitě skrápěly kapky deště. „Nechtěli jsme hrát, na takovém terénu fotbal trpí,“ vyjádřil se hostující trenér Miroslav Vybíral. Domácí měli jiný názor. „My chtěli hrát, myslím, že takový terén nám vyhovuje,“ uvedl kouč Pavel Svoboda. Jeho slova se dokonale potvrdila.

Kdo z diváků přišel ve včerejším nečasu záměrně až na druhý poločas s očekáváním dramatu, mohl se otočit a jít domů. To už nebylo o co hrát. Důležitý krok pro domácí správným směrem udělal Lukáš Vágner. Už v deváté minutě se dostal ke své oblíbené dělové ráně po přímém volném kopu a hostující gólman Krajča si na míč dokázal jen sáhnout. „Ani jsem nemířil, jen vypálil. Před brankářem to trochu zaplavalo a spadlo to tam. Možná kdyby byl míč sušší, měl by ho,“ okomentoval autor prvního zásahu. Odstartoval tak doslova vyškovský tajfun.

Hned o tři minuty později předvedli domácí nejpohlednější akci celého střenutí. Brejková kombinace skončila na nohách Sigmunda. Zavčas si všiml nabíhajícího zimního navrátilce Hanuse a ten se místo tvrdosti spolehl na techniku. Ke vzdálenější tyči zvýšil. Hosté byli jako opaření a další katastrofy je čekaly.

Po půlhodině vracel Sigmund přetažený centr prakticky jen do náruče napajedelského Krajča, ale toho zradil jeden z obránců. Skluzem místo odkopu do bezpečí překonal strážce vlastní svatyně. A konečně pět minut před pauzou zdůraznil famózní poločas domácích ještě Hodinář, když bezpečně proměnil pokutový kop po faulu na Mašleje. „Tak chtěli jsme odčinit zápas v Mohelnici, ten se nepovedl. Ale že to zvládneme až takhle, to jsem nečekal. Výborně,“ radoval se Svoboda.

Zbylá pětačtyřicetiminutovka už tolik vzruchu tak trochu pochopitelně nepřinesla. Domácí byli uspokojeni těžko ztratitelným náskokem a nechávali hosty více vyniknout. Nutno říci, že Napajedla se snažila zaznamenat alespoň čestný úspěch a odměna se dostavila. Po faulu ve vápně na Mikuláška sám postižený proměnil penaltu a ustanovil skóre na konečných 4:1. „Celkově velká spokojenost. Škoda, že jsme inkasovali, ale nevadí,“ uzavřel lodivod Vyškova.

Autor: David Mach

30.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Volební štáb ANO v brněnském hotelu Voroněž.

Radost i zklamání. Hnutí ANO s přehledem zvítězilo i na Vyškovsku

Volby 2017: ANO na jižní Moravě ovládlo všechna okresní města

Marefské hřiště je hotové. Za stavbu zaplatilo vedení Bučovic půl milionu korun

Bučovice – Víceúčelové hřiště v místní části Bučovic, v Marefách, má za sebou slavnostní otevření. Na dokončení ale chyběly tamním sokolům peníze. Ty jim proto poskytla formou dotace bučovická radnice.