Hostům by vítězství již zřejmě zajistilo celkové prvenství a remíza velmi nadějné vyhlídky na ně. Bohužel tyto dvě možnosti Vyškovským spíše svazovaly nohy, než by je motivovaly, a naopak domácí nabily energií. Ti začali zostra. Už v páté minutě se dostal do dobré pozice na levé straně kapitán Pšikal, ale vystřelil z ní hodně zbrkle.

O pět minut později ale už domácí vedli, i když s velkou pomocí hostů. Na nenápadný centr ligové akvizice Michny naskakovali útočník Živný a obránce MFK Lukáš Koláček, který v souboji tělo na tělo míč nešťastně tečoval za Kollárova záda. „Byl to čistý vlastenec. Smůla. Bohužel, my jsme nezvládli celý první poločas. Prohrávali jsme osobní souboje, chyběla agresivita, uprostřed hřiště jsme nepodrželi míč, vzadu se nám nedařila rozehrávka. Prostě jsme se trápili. V poločase přišla bouřka v kabině a druhý už byl lepší, ale nestačilo to, a myslím, že domácí vyhráli zaslouženě," vyjádřil se autor vlastního gólu i k celkovému průběhu zápasu.

Výkon hostů tím vystihl docela přesně. Vedoucí gól ovšem ublížil i domácím, kteří začali hrát víc na jistotu a větší šance si už do poločasu nevytvořili. Od dvacáté minuty se hosté začali nadechovat a určitě měli míč častěji na kopačkách. Ve 38. minutě trenér Machálek posílil ofenzívu dvojnásobným střídáním, krátce na to musel střídat nuceně po zranění Smutného. Bohužel místo vyvrcholení náporu a vyrovnání skóre přišel druhý gól domácích, když se po rohovém kopu ve skrumáži před Kollárem nejlépe orientoval domácí kanonýr Malata.

Druhý poločas se v herním projevu dost podobal tomu prvnímu a bylo očividné, že mladá hostující záloha Kucharčuk (20 let), Vrána (20), Jeřábek (19), Urbančok (19) nestačí na mnohem zkušenější stejnou formaci Slovanu. „Domácí vyhráli zaslouženě. Protože měli daleko větší kvalitu z hlediska fotbalových zkušeností. Ale mrzí mě, že jsme prakticky všechny góly dostali po vlastních nevynucených chybách," konstatoval po utkání kouč hostů Miloslav Machálek.

Na druhé straně naopak pomohla hrubka domácího stopera Poláka hostům ke snížení Urbančokem. Bohužel kontaktní gól hned po protiútoku ztratil hodnotu. Pšikalovu střílenou přihrávku těsně podél brankové čáry zblízka dorazil Živný na 3:1. Domácí pak zase zvolnili tempo, ale ještě evidentněji jim začaly docházet síly. Dvanáct minut před koncem vypálil z dálky Baričák, Balčirák míč jen vyrazil a Dvorský pohotově doklepl.

Bohužel z vyškovského pohledu přišel druhý kontaktní gól pozdě a domácí v nervózním závěru vedení udrželi. „Rozhodující bylo, že jsme po snížení hned dostali třetí gól. To není normální. Když jsme pak zase snížili, bylo vidět, že domácí melou z posledního. Ale ten kýžený vyrovnávací gól jsme nevstřelili," dodal Machálek.

Hodně blízko k vyrovnání byl Hodinář, ale ze své parkety z levé strany kousek za velkým vápnem poslal i opakovaný trestný kop do rosické zdi. A těsně před koncem Kucharčukovu střelu, už už mířící do sítě, domácí obrana srazila na roh. Dohrávalo se v deseti. Na domácí straně si šmouhu na profilu gentlemana udělal Malata, když zezadu „sejmul" Kucharčuka. Za „červený" zákrok uviděl jen žlutou katru, ale byla už druhá, a tak musel ze hřiště.

A Kucharčuk odkulhal na střídačku. „Závěr byl trochu vyhecovaný, ale to při utkání prvního s druhým nepřekvapuje. My jsme uhráli to, co jsme potřebovali. Ve Vyškově jsme prohráli 1:4 po strašném výkonu a chtěli jsme to odčinit. A to se nám částečně podařilo, tedy až na ten závěr," radoval se trenér domácích Pavel Fukan.

Dívají se dopředu

Také on si myslí, že zápas rozhodly vyškovské chyby. „Hlavně při prvních dvou brankách, které byly takové náhodnější. Jinak to bylo vyrovnané utkání. Vyškov měl častěji balon, protože má víc technické a víc naběhané mužstvo. My jsme odpovídali, dá říct takovou snaživou defenzivní obranou a brejky. A také větší fotbalovou zkušeností a určitě nám trochu víc přálo i štěstíčko. A co výsledek znamená pro další část soutěže? Ale vůbec nic! Upřímně říkám, že jsme si žádné postupové cíle nedávali. Fakt jedeme zápas od zápasu," zdůraznil kouč Slovanu.

Podobně přemýšlí i jeho protějšek Machálek, který z porážky tragédii nedělá. „Blahopřeji domácím k vítězství. Hraje se dál…", naznačil vyškovský kouč, že už teď víc hledá způsob, jak vrátit svému týmu někdejší herní i psychickou pohodu.

Slovan Rosice – MFK Vyškov 3:2

Poločas: 2:0. Branky: 10. vlastní (Koláček), 42. Malata, 72. Živný – 71. Urbančok, 78. Dvorský. Rozhodčí: Kučerík – Petr, Křenek. ŽK: Vítámvás, Michna, Malata (2×) – Vrána, Kucharčuk. ČK: 86. Malata. Diváků: 310.

Rosice: Balčirák – Oprchal, Polák, Huška, Vítámvás – Michna (78. Těžký), Havlásek (32. Selinger), Lang (90. Klusák), Pšikal – Živný, Malata.

Vyškov: L. Kollár – Žoček (38. Lička), Koláček, Hodinář, V. Novotný – Vrána (52. Dvorský), Smutný (41. Baričák), Jeřábek (72. Lahodný), Urbančok – F. Novotný (38. Hradil), Kucharčuk.