V neděli o půl páté večer odpíská rozhodčí Petr na vyškovském fotbalovém stadionu výkop zápasu, na nějž se už několik měsíců těší každý fanoušek kopané na Vyškovsku. Bude to totiž tradiční divizní derby Vyškov – Rousínov.

Protože se v okrese nehraje vyšší soutěž než divize, půjde zároveň o klání o vládce Vyškovska. Tradiční derby je o to peprnější, že oba soupeře dělí v tabulce jen rozdíl ve skóre. Rostexu patří šestá příčka, dal dvaatřicet branek a čtyřiadvacet jich obdržel, Framoz pak trůní na místě sedmém a jeho hráči děvětadvacetkrát skórovali a jednatřicetkrát sami inkasovali. Přesto se trenér Rousínova brání označení utkání jako derby. „Hraje u nás plno kluků z Brna. Pro ně je derby spíše utkání třeba s Židenicemi, na ně se vyhecují,“ tvrdí lodivod Petr Krahulec. Ani podle jeho kolegy na lavičce domácích nebudou hráči přehnaně přemotivovaní.

„To snad bývalo dříve. Ale pro nás je to úplně normální zápas,“ říká vyškovský trenér Pavel Svoboda. Do utkání jde za domácím vítězstvím. „Chceme vyhrát. Ale to vlastně ve všech utkáních,“ usmívá se Svoboda. Dále uvedl, že z hráčů základní sestavy by neměl nikdo chybět. Také taktika se od minulých zápasů nebude měnit. „Budeme vycházet ze zabezpečené obrany,“ upřesnil trenér. Dobře zvládnutou defenzivu Vyškova vychvaluje také trenér soupeře.

„Lička či Vlček z ní vyrážejí k smrtícím protiútokům. Musíme je ubránit a sami se aktivní hrou pokusit vsítit gól,“ načrtl taktiku, jež by měla vést k vytouženému vítězství, rousínovský trenér Petr Krahulec. Stejně jako Pavel Svoboda očekává vyrovnané utkání s těsným výsledkem. Tak totiž vypadaly i minulé vzájemné zápasy. „Obě mužstva se dobře znají, stejně jako my dva,“ s úsměvem naráží na společné hráčské angažmá v Drnovicích. Zároveň však doufá, že zápas potěší oko fanouška. „Netýkají se nás už ani boje o postup ani o udržení. Hráči obou týmů tedy mohou hrát uvolněně a to by mělo prospět fotbalu,“ věří.