Sobotní fotbal Vyškov versus Třebíč zklamal, a to hlavně ze strany domácích. Od duelu desátého s patnáctým mužstvem Moravskoslezské ligy se snový fotbal snad ani neočekával, jenže vyškovští hráči nepodali ani průměrný výkon. „Omlouvám se všem lidem, kteří přišli na dnešní fotbal a viděli z naší strany to tragické představení. Já jsem naše hráče nepoznával," zlobil se po utkání domácí trenér Miloslav Machálek.

Začátek přitom nevypadal vůbec zle. V úvodní desetiminutovce domácí soupeře prakticky nepustili z jeho poloviny a hned dvakrát byli velmi blízko gólu. Ve druhé minutě Vintr ze skrumáže doklepával zblízka jen do gólmana, za chvíli se Filip Novotný vysmekl svým strážcům a technickou ranou z velkého vápna jen těsně minul. „To byl náš úkol, hrát od začátku vysoko, forčekovat a vstřelit brzy gól. Šance jsme na to měli, ale nedali jsme je a naopak při první akci, do které se soupeř dostane, uděláme hrubou chybu v obraně a už musíte dotahovat," komentoval kouč.

Smůla i chyba

Na mysli má situaci z šestnácté minuty, kdy si Haša při rozehrávce počínal nedůrazně, přišla ztráta a třebíčský brejk. Střílet chtěl Didier Oura, ale míč mu sklouzl. Naneštěstí však k nohám Ošmery, který skóroval prakticky do prázdné brány. První inkasovaný gól jako by Vyškovské dokonale zmrazil a ti se i navzdory úmornému vedru jen těžko probírali opět k ligovému fotbalovému projevu.

Přesto se to párkrát povedlo. Po půlhodině hry a centru Vintra zakončoval Haša zblízka jen do brankáře, po dalších pěti minutách nevyužil tutovku Filip Novotný, kdy šel středem sám na gólmana. Ještě před přestávkou se po povedené kombinaci domácích mohl srovnat Jeřábek, ale rána mu vůbec nesedla.

Kdo viděl v těchto byť neproměněných příležitostech příslib pro druhou půli, mohl pak jen kroutit hlavou. Vyškovští v ní vyprodukovali prakticky jedinou střelu na hostující svatyni, a to až v poslední minutě. „Nevím, co k tomu říct. Žádný efekt nepřinesly ani střídání, změna rozestavení, nic. Jen jsme je dobývali, ale oni byli zalezlí a když mají tak zkušené hráče, jako je Komínek, tak se hraje těžko. My dnes navíc měli hrozný počet ztrát míčů," doplnil Machálek.

Rozhodla ulička

A tak druhý balon ve vyškovské síti z třiašedesáté minuty vše rozhodl. Chlup poslal dokonalou českou uličku za obranu domácích Floriánovi a ten nezaváhal. „My hrajeme ze zabezpečené obrany pořád, totální defenziva, brejky a čekání na standardní situace. Nemáme špílmachra nebo obecně hráče na to, abychom přidržovali míč nebo nějak moc kombinovali," pověděl lodivod vítězů Libor Zelníček.

Jeho svěřenci si tak domů odvezli tři dost nečekané body. „Máme vítězství, ale je to spíš motivační pro kluky, aby se do toho zase na začátku července chtěli nanovo pustit. Už dlouho se ví, že bude sestupovat jen jeden, a že to bude Opava B, se tušilo od desátého kola. Celá soutěž tím byla poznamenána, takže se víceméně jen herně zkouší, důležitý bude podzim," prohlásil.

Jeho protějšek ale výsledek sobotního duelu nezlehčoval. Naopak. „Je to ostudná porážka. Někteří hráči si hrají na hvězdy, oslovily je jiné kluby a jsou hlavou v oblacích. Někteří zase do toho chtějí jít, ale nejde to, protože nemají z čeho brát. Musím říct, že si to s nimi vyřídím. Takhle se pracovat ve Vyškově nebude, to se chlapci chytnou za nos. Pro mě to byl vrchol, stydím se za dnešek," uzavřel Machálek.

Fotbal – MSFL

Vyškov 0:2 Třebíč

Branky: 16. Ošmera, 63. Florián.

ŽK: Chlup.

Rozhodčí: Slabý – Dubrovský, Mrázek. Delegát: Bábíček. Diváci: 250.

MFK Vyškov: Štěpán – Němeček, Hodinář, Haša, V. Novotný – Urbančok, Studený, Jeřábek, Lahodný (38. Žoček), Vintr (46. Kucharčuk) – F. Novotný (62. M. Lička).

Horácký fotbalový klub Třebíč: Doležal – M. Chalupa, Komínek, Havránek, Abayomi Ayodeji – Ošmera (82. Oladiti Sunday), P. Chalupa, Chlup, Dobrovolný – Florián (46. Herc), Oura (46. Igbinoba MackDonald).

Po minutách: MFK Vyškov – HFK Třebíč

2. Domácí Vintr se nejlépe orientoval ve skrumáži, doklepával zblízka, ale trefil jen gólmana.

4. Filip Novotný se uvolnil ve velkém vápně a pravačkou mířil technickou střelou těsně vedle.

16. 0:1 – Ošmera. Je tu první pohroma pro domácí. Haša nebyl dost důrazný, soupeř ho obral zákrokem na hranici faulu o míč a založil smrtící brejk. Zakončoval ho Didier Oura, netrefil ideálně, jenže paradoxně tak posunul přesně na Ošmeru, který už dával do prázdné brány.

25. Změna ve vyškovském rozestavení, Haša se posunul na hrot, Lahodný bude zastávat roli levého obránce.

31. Pěkná vyškovská akce, diváci ji odměnili potleskem. Přetažený centr nasměroval Vintr z první před třebíčskou branku a Haša zblízka trefil do gólmana.

35. Obrovská tutovka domácích zůstala nevyužita: Jeřábek vysunul uličkou Filipa Novotného a ten šel středem sám na brankáře. Jenže příliš dlouho čekal a obránci hostí jej stačili zablokovat.

42. Pohledná kombinace po ose Žoček, Václav Novotný a Haša, posledně jmenovaný nahrál Jeřábkovi přímo do běhu, ale ten netrefil balón, jak by ke skórování potřeboval.

46. Hned po návratu z kabiny se hosté dostali k tutovce. V bleskovém protiútoku Dobrovolný oslovil Chlupa a ten střílel z bezprostřední blízkosti. Štěpán nohou reflexivně vykopl, svůj tým teď opravdu podržel.

51. Doposud docela neviditelný Urbančok se uvolnil, jenže promeškal ideální okamžik pro ránu, příliš zakličkoval a střílel už jen do bloku.

63. 0:2 – Florián. Zřejmě je rozhodnuto, hosté si pojišťují vedení. Krásnou českou uličku vymyslel Chlupa pro Floriána a ten technicky z velkého vápna obstřelil Štěpána.

69. Dlouhý centr Ošmery si zpracoval na prsa Herc a mohl tak definitivně celý zápas rozhodnout. Štěpán drží vyškovské naděje.

90. Zápas uzavírá v podstatě prvním vyškovským pokusem na třebíčskou bránu ve druhém poločase Haša. Gólman Doležal si ho pohlídal.

90.+1. Je konec posledního domácího zápasu Vyškova v této sezoně. Nutno říct neslavný, dnes asi tradiční potlesk mezi hráči a fanoušky nezazní.