Ani předposlední kolo fotbalové divize D nerozluštilo sestupovou tajenku. A zásluhu, i když pro sebe spíše s negativním důsledkem, na tom mají i fotbalisté Vyškova. Židenice totiž porazily Rostex v domácím prostředí 2:0 a stále živí naději na záchranu.

Výsledky ostatních namočených týmů znamenají jediné. Čafka musí vyhrát v Protivanově. Pokud se jí to podaří, dostane pod sebe jednoho z dvojice Třebíč, Boskovice. Ty totiž čeká vzájemný zápas.

„Bude to nesmírně těžké. Dnes jsme sice vyhráli, ale měli jsme vyhrát jiné zápasy. Třeba nad Havlíčkovým Brodem. Byli bychom na tom teď o poznání lépe,“ uvědomoval si po včerejším vítězství nad Vyškovem židenický trenér Oldřich Janusicza.

Právě Havlíčkův Brod je spolu s Hrušovany nad Jevišovkou už jistým sestupujícím.

Nedělní zápas s Vyškovem se rozhodl až ve druhém poločase. To Čafka narozdíl od svého soka dvakrát skórovala. Nejprve zakončil Látalovu akci dorážkou do prázdné branky Czucz, poté skóroval sám Látal.

V prvním poločase měl ovšem více ze hry Vyškov. „Byla znát křeč. Máme mladé mužstvo a v takhle vypjatých situacích prostě neumíme hrát,“ poznamenal Janusicza. Kromě devětadvacetiletého Jiřikovského neměl na hřišti jediného hráče staršího třiadvaceti let.

Vyškov musel litovat zahozených příležitostí. Především Lička spálil několik šancí. „Naše produktivita byla hlavním důvodem porážky, nutno dodat zbytečné. Měli jsme velkou převahu a kdybychom ji zužitkovali i brankově, zápas by vypadal naprosto jinak,“ uvedl vyškovský kouč Pavel Svoboda.

Trefili se ale nakonec jen domácí. „Židenice dokázaly využít dvě šance, ty jim daly potřebný klid a pak už si to s přehledem pohlídaly. Je škoda, že se dnes budeme vracet s prázdnou,“ dodal vyškovský trenér.