Před čtyřmi lety spolu byli na Euru v Polsku a právě v sobotu odlétá Vyškovan Jaroslav Hejný se svým otcem do Francie. „Naskytla se nám možnost sehnat lístky. Shodli jsme se, že Francie není daleko a budou se hrát zajímavé zápasy. A tak jsme si řekli, že si spolu zase uděláme výlet na fotbal," přibližuje Hejný.

Cestu podniknou kvůli jednomu zápasu. A to pondělnímu, kdy se utká český národní tým se Španěly. „Kvůli práci si nemůžeme vzít delší dovolenou. Dnes odlétáme a v úterý se vracíme," zmiňuje mladík, který zaplatil za vstupenku pětapadesát eur.

Hrát se bude v Toulouse. Vzhledem k tomu, že Španělsko je odtamtud kousek, předpokládá, že protihráči budou mít v hledišti spoustu fanoušků. Jak zápas dopadne, je podle něj docela těžké předvídat. „Naši by mohli překvapit. Nicméně Španělé hrají dobrý fotbal, favority nejsme. Když jsem se byl dívat na některé kvalifikace, Češi většinou prohráli. Ale zápas může být určitě zajímavý," je přesvědčený Hejný, který se kromě hry těší i na to, že uvidí řadu známých hráčů.

Rád by se podíval také na fotbalové mistrovství světa. Rusko, kde se má konat za dva roky, podle něj rovněž není příliš daleko. „Záležet nicméně bude mimo jiné na politické situaci," uzavírá fanoušek.