Nejvýše postavený tým okresu, divizní Rostex Vyškov, má v nedělní generálce opět velmi silného soupeře. Juniorka Slovácka hraje moravskoslezskou ligu, v níž přezimovala na patnácté příčce. Je nasnadě, že prvoligový klub bude chtít tuto soutěž pro svou rezervu udržet, takže juniorku posílil. „Dostali jsme několik nabídek k tomuto poslednímu utkání a vybrali jsme z nich béčko Slovácka. Já mám pro poslední přípravný zápas raději silnějšího soupeře, protože v divizi nás určitě čekají těžká a vyrovnaná utkání,“ řekl trenér Rostexu Valdemar Horváth.

Navázat na Líšeň

Se svými svěřenci by proti Slovácku rád navázal na úspěšné výsledky s dalšími třemi účastníky třetí ligy. Zbrojovku B a Líšeň Vyškovstí na umělém trávníku v Brně-Líšni porazili, s olomouckým 1. HFK remizovali na jeho umělce. „Výsledek je samozřejmě důležitý, ale všechno směřujeme k prvnímu mistráku v Otrokovicích. Co by nám bylo platné, kdybychom HFK porazili a v Otrokovicích prohráli? Tvrdá zimní práce by šla vniveč,“ zdůraznil Horváth, který si ještě přeje do týmu přivést kvalitního středního záložníka.

O dres prvoligového A týmu Slovácka usiluje odchovanec drnovické mládežnické líhně Josef Čtvrtníček. V přípravě pendloval mezi áčkem a juniorkou a ještě v tomto týdnu si doléčoval zraněné koleno. „Koleno už drží, takže bych měl odehrát aspoň poločas. Docela se těším, protože ve Vyškově je několik někdejších mých spoluhráčů i protihráčů. Tento týden jsem teprve začal s lehčím tréninkem a doufám, že do prvního mistráku budu stoprocentně v pořádku,“ přeje si Čtvrtníček.

Pravděpodobná sestava Vyškova: Kopáček – Koláček, Bárta, Hodinář, Kollár – Miloš Žoček, Sigmund, Martin Žoček, Hirsch, Pospíšil – Lička (Kropáček).

Nedělní utkání se bude hrát na umělé trávě ve Starém Městě Na Širúchu. Původně se mělo konat v Lysovicích, ale pro špatné počasí a terén bylo přeloženo na umělý trávník.

Posilovali útok

Již dnes čeká poslední prověrka před jarním startem krajského přeboru fotbalisty Framozu Rousínov. Na umělé trávě Sparty Brno v Komárově se utkají s Bučovicemi. I trenér Pavel Svoboda považuje kádr za uzavřený s jednou možnou výjimkou. „Pro jaro bych měl mít zhruba patnáct šestnáct fotbalistů a určitě dáme příležitost svým odchovancům. Posílili jsme se v útoku a hledáme ještě jednoho útočníka, abychom řešili náš největší problém, špatnou koncovku a neproměňování šancí. Jak se to povedlo, to ale ukáží až zápasy, ale věřím, že góly dávat budeme,“ zdůraznil Svoboda.

Pravděpodobná sestava Rousínova: Trnavský – Daněk, Kubala, Svoboda, Pupp – Krejčí, Buršík, Kupčík, Fiala, Udržal – Růžička.

Jarní část ostatních krajských a všech vyškovských okresních soutěží bude zahájena za dva týdny, tedy o víkendu 2. a 3. dubna.

Poslední příprava
Slovácko B – Rostex Vyškov
Neděle 20. března v 10.15 hodin na umělé trávě ve Starém Městě Na Širúchu.
Framoz Rousínov – Bučovice
Sobota 19. března v 17.00 hodin na umělé trávě Sparty Brno v Komárově.