Zápas dvou nejlepších divizních celků pro zranění nedohráli Roman Smutný a Pavel Kucharčuk a na jaře už do soutěže nezasáhnou. Smutný má po nezaviněné srážce a pádu přetržené kolenní vazy, Kucharčuk po likvidačním zákroku zezadu rosického Malaty zlomenou nohu. Pro zdravotní potíže v Rosicích nedohrál ani Martin Žoček, a také on bude sobotní domácí utkání s Dostou Bystrc-Kníničky sledovat jen z tribuny. „Teď se už ani nedá hovořit o špatném stavu, ale přímo zdravotní krizi v mužstvu. Víme, kdo bude chybět, ale nad několika dalšími hráči visí otazník," komentoval současnou marodku trenér MFK Miloslav Machálek.

Tedy nic, co by mu někdo mohl závidět. Přitom moc velké iluze si nemůže dělat ani o návratu doléčujících se hráčů. K dispozici už by sice mohli být Michal Kollár a Milan Machálek, ale do přípravy se po několika měsících absence zapojili až v tomto týdnu. „V našem rozpoložení se nemůžeme moc zabývat soupeřem, ale vlastními problémy. Je jasné, že divize je soutěž, kde může každý porazit každého. My jsme ztratili svoji podzimní suverenitu a potřebujeme se vrátit k tomu, co nás přivedlo k dobrým výsledkům. Tedy hlavně stoprocentní koncentraci na zápas, srdíčku a vítězné náladě," opověděl Machálek na otázku, co si myslí o současné síle soupeře.

Bystrc v minulém kole domácí zápas s Tasovicemi nehrála pro promáčený trávník. Dohrávka je na pořadu ve středu. Tým od Brněnské přehrady na jaře vyměnil trenéra a na pozici hlavního se posunul Radek Toman. Mužstvo umí zahrát, ale i zklamat. Pokud by pro sobotní zápas měl být měřítkem souboj Dosty s největším konkurentem Vyškova Slovanem Rosice, měli by Machálkovi svěřenci jasně vyhrát i v předpokládaném „slátaném" složení.

Ale tak jednoduché počty ve fotbale obvykle neplatí. Brňané si pochopitelně nepojedou pro dobrovolnou popravu. „Nastoupíme na hřišti vedoucího týmu soutěže, tedy s respektem, ale ne se strachem. Vyškov známe. Praktikuje rychlý a kombinační fotbal a u nás se opravdu prezentoval jako nejlepší divizní tým. Ale i my potřebujeme body. K záchraně," naznačil Toman, s jakými plány vyšle svůj tým na vyškovský trávník.

Jeho výhodou bude téměř kompletní kádr. Chybět bude jediný hráč Šenk. Ve stoperské dvojici tedy s největší pravděpodobností nastoupí Vítězslav Bárta, který ještě nedávno oblékal vyškovský dres. „Na své působení ve Vyškově mám jen pozitivní vzpomínky a opravdu se tam těším. A to hned ze dvou důvodů. I když se mužstvo už hodně omladilo, tak se rád potkám s Davidem Hodinářem nebo bráchy Kollárovými a zaznamenal jsem, že se do sestavy vrátil Martin Lička. Druhým důvodem je samotný fotbal. My jsme po příchodu Radka Tomana zcela změnili styl. Snažíme se hrát kombinačně, po zemi, třeba až na hranu vlastního rizika. A Vyškov je také hodně fotbalové mužstvo. Takže by to měl být pěkný zápas, žádné nakopávání," řekl stoper Dosty.

Tipovat výsledek ale nechtěl. „Vyškov je favorit, i když se mu teď nedaří. My se pokusíme něco uhrát, protože každý bodík může v být konečném účtování souboje o záchranu rozhodující," potvrdil i Bárta bodové ambice zítřejšího soupeře fotbalistů MFK.

Divize D 26. kolo:

MFK Vyškov – Dosta Bystrc

Sobota 17. května, 16.30 hodin, stadion Za Parkem

Pořadí v tabulce:

Vyškov 25 16 6 3 54:23 54
Bystrc 24 7 7 10 36:41 28
Na podzim: Bystrc – Vyškov 0:2 (0:2), branky: 35. Hodinář z pen., 38. F. Novotný.

Další zápasy 26. kola: Tasovice – Uherský Brod, Blansko – Napajedla, Bohunice – Pelhřimov, Polná – Vrchovina, Hodonín – Velké Meziříčí, Bystřice n. P. – Líšeň, Stará Říše – Rosice.