Ale i ostatní jména v týmu hvězd sváděla k myšlence, že kdyby se tito hráči vrátili do jednoho klubu z Vyškovska, mohl by hrát ještě lépe než současný Rostex, který po podzimní části vede divizi.

Hvězdy, které na Vyškovsku s fotbalem začínaly, mimochodem Petržela v Hošticích, nastoupili proti současníkům v SK Rostex. „Podmínkou byla účast hráčů, kteří v minulosti hráli nebo hrají vyšší soutěže od divize a výš. Klidně bychom z nich poskládali mužstvo, které by v divizi kralovalo ještě víc než Vyškov. Tak nějak vznikla myšlenka sehrát toto exhibiční utkání,“ vysvětlil jeden z organizátorů a manažer mužstva hvězd Pavel Holub.

Byť to bylo jen v hale o čtyřech lidech v poli a v podstatě podle futsalových pravidel, zápas to potvrdil. Na hráčích obou mužstev byla znát předvánoční pohoda a chuť oprášit v soutěžní pauze kopačky, v tomto případě sálovky. V utkání s přívlastkem exhibiční nešlo o body a tak si hráči dovolili předvádět fotbalové parádičky, kvůli kterým se vlastně takováto utkání hrají. Hrál se oboustranně vyrovnaný duel a tým hvězd utekl gólově svému soupeři až v druhé polovině druhého poločasu, kdy využil dovednosti některých svých hráčů, kteří mají přece jen větší zkušenosti s halovým fotbalem. V gólové přestřelce hvězdy vyhrály 19:12. „Škoda jen, že nepřišlo víc diváků. Ti, co zápas viděli, oceňovali pohledné akce potleskem a po utkání spontánně vyjádřili přání, aby akce pokračovala i v příštím roce. Doufám, že se nám to podaří. Myslím, že všichni hráči i diváci byli spokojeni. Letos to vzniklo náhodou a narychlo. Příště určitě uděláme větší propagaci,“ dodal Holub.

Koučem Rostexu byl samozřejmě jeho současný trenér Valdemar Horváth, který protentokrát znova oblékl dres. „Myslím si, že to byla výborná akce, protože umožnila přítomným divákům vidět asi nejlepší současné aktivní fotbalisty Vyškovska. Přesto, že naše družstvo nakonec nenastoupilo vzhledem k nemocím kompletní, byly vidět krásné fotbalové akce a hodně gólů. Věřím, že tato akce se stane takovou vánoční fotbalovou tradicí i v příštích letech,“ doplnil zadýchaný Horváth.

Tým hvězd Vyškovska – Rostex Vyškov 19:12 (7:5)

Branky: Petržela a Smutný 3, Pospíšil, Kropáček, Lžičař a Raušer, Jašíček, Lukášek, Pánek, a Macháň 1, vlastní – Žoček a Hradil 3, Pančochář 2, Sigmund, Kollár, Lička a Kopáček 1.
Hvězdy: Ladislav Kollár (současné působiště Drnovice), Pavel Štěpán (Hulín) – Michal Jašíček (Jihlava), Jaroslav Lukášek (HFK Olomouc), Jiří Raušer (Rakousko), Roman Lžičař (Rakousko), Pavel Holub (Pustiměř), Jaromír Grim (Kroměříž), Roman Smutný (Kroměříž), Martin Pospíšil (Česká Lípa), Petr Macháň (Rakousko), Milan Petržela (Plzeň), Jan Pánek (Bohdalice), Miloš Kropáček (volný hráč, naposled Nesovice). Hrající manažer: Pavel Holub

Rostex: Jan Kopáček – Tomáš Holásek, Jaroslav Schindler, David Hodinář, Martin Lička, Milan Maruška, Michal Kollár, Ivo Sigmund, Martin Žoček, Josef Pančochář, Tomáš Hradil. Hrající trenér: Valdemar Horváth.