Koneckonců trenér Městského fotbalového klubu Miloslav Machálek je také naprosto vylučuje. „Letos se Orlová trápí. Přesné důvody neznám, ale viděl jsem ji hrát ve dvou zápasech a v Uničově byla výborná. A hlavně musíme brát na zřetel, že je to farma Karviné, takže je těžko odhadovat, v jaké sestavě přijede. Áčko hraje dopoledne, takže když bude u pendlujících hráčů vůle, mohou to k nám stihnout," upozornil trenér MFK.

Farmou druholigové Karviné je Orlová od léta. Klub si od spojení sliboval zkvalitnění hráčského kádru, protože v posledním období z něj odešla řada zkušených fotbalistů. „Za ně a zraněné hráče jsme neměli adekvátní náhradu. Ani ne v základní sestavě, ale spíš na pozicích jedenáctého až patnáctého hráče. Spolupráce s Karvinou by to měla odbourat a navíc vytvořit zdravou konkurenci v týmu," naznačil cíle užších kontaktů se sousedním větším klubem trenér Pavel Poledník.

Zatím se to nedaří a Poledník sám špatnou sérii „nepřežil" a ve Vyškově povede mužstvo jeho původní asistent Josef Jadrný. Jak upozornil sekretář klubu Jiří Jurčík, ve vedení mužstva ale hlavní problém nebyl a není. „Sešly se nám všechny nepříznivé okolnosti. Tedy především zranění hráčů. A to těch našich trochu zkušenějších a ze základní sestavy. Od třetího kola jsou mimo hru Vybíral a Urban, Klíma teď už sice nastupuje, ale jen se sebezapřením. Máme tady takovou enklávu mladých hráčů ze Slovenska. I z nich jsou někteří zranění, další chyběli pro studijní povinnosti. Takže z původního čtrnáctičlenného kádru zůstalo tak osm devět hráčů, které nějak doplňujeme. Spolupráce s Karvinou je na dobré úrovni, ale i vzhledem k tomu, co jsem řekl, se nám nedaří mužstvo sehrát. Takže současným hlavním úkolem nového trenéra je především konsolidovat tým," vysvětlil Jurčík příčiny současného postavení Slavie, která loni skončila devátá.

Konkrétní čísla jsou dost výmluvná. Orlová má na kontě jediné vítězství. Z domácího zápasu čtvrtého kola 1:0 nad Třebíčí. Ve čtyřech utkáních odehraných na hřištích soupeřů dala jediný gól a vyneslo jí to také jediný bodík z Uničova. Pět dosažených gólů ve všech zápasech, to je opravdu střelecká mizérie. Na druhé straně je třeba upozornit, že nejbližší hosté inkasovali o branku méně než Machálkova defenzíva.

Kompletní tým

V domácím táboře je po úspěšném vystoupení v Hulíně pohoda. I MFK sice má dlouhodobě zrněné hráče (Baričák, Vrána), ale v této otázce má Machálek zřejmě nejlepší pozici od začátku podzimu. „Ano, zásadní problémy v tomto směru nemáme, ale uvidíme, jaký bude stav před zápasem," potvrdil trenér MFK vyprázdněnou marodku.

Sobotní zápas bude pro vyškovského nováčka moravskoslezské ligy ještě výjimečnějším než všechny předchozí i ty, co přijdou. „Vsadím na to, že s Orlovou jsme nikdy nehráli ani přátelák," potvrdil historicky první herní kontakt obou klubů člen výboru MFK Petr Král.

MSFL - 10. kolo: MFK Vyškov – FK Slavia Orlová

Sobota 4. října, 15.30 hodin, stadion Za Parkem