Fanoušci vyškovského fotbalu už se těšili, jak v neděli po obědě v procházkovém tempu vykročí směrem na vyškovský stadion. A odpoledne si zpříjemní prvním jarní zápasem Rostexu v moravskoslezské fotbalové divizi, který hodně napoví o jejich dalším působení v soutěži. Napajedla ovšem nedorazí, sudí také zůstanou doma, hrát se nebude.

Sněhová nadílka posledních dnů zaskočila kde koho, fotbalové vedení nevyjímaje, a tak se šéfové vyškovského klubu rozhodli, že by utkání chtěli odložit. „Naše hřiště je pod sněhem a ani předpověď na další dny není nikterak růžová. Než riskovat poškození hrací plochy nebo hlavně, že přijede soupeř, rozhodčí a pak se terén oficiálně uzná za nevhodný, rozhodli jsme se požádat svaz o přeložení,“ vysvětlil sekretář klubu Jan Špičák.

S odkladem souhlasili i plánovaní nedělní hosté a obě strany se domluvily na náhradním termínu ve středu 21. dubna. Vyškovští si tím zkrátí původní čtrnáctidenní zápasovou pauzu kvůli odstoupení Protivanova ze soutěže. „Tahle zápasová díra se tím trochu zaplní a hráči nevypadnou z rytmu, to ano. Ale jestli je pro nás výhoda či nevýhoda, že se v neděli nebude hrát, nechci předjímat. Prostě klimatické podmínky na to nejsou,“ vyhlásil trenér Miloslav Machálek.

Do příštího týdne, kdy Vyškov hostí v dalším důležitém duelu Konici, se tak alespoň mohou dát zdravotně do pořádku syn kouče, útočník Tomáš Michálek a k dispozici už bude i Michal Kollár.