Fotbaloví fanoušci nedočkavě upínají svou pozornost k zítřejšímu diviznímu zápasu. Moravskoslezská soutěž má totiž ve skupině D ve své víkendové nabídce také jedno okresní derby. Na vyškovský trávník vyběhnou dvě okresní mužstva, domácí Rostex a jeho soused z Rousínova. Oba celky se naposledy vzájemně utkaly vloni na podzim.

Vyškov zatím sezonu přečkává v poklidné horní části divizní tabulky a stabilně si drží páté místo. Jeho dvaačtyřiceti bodové skóre mu zajišťuje šestibodový náskok před šestými Napajedly, zároveň však Vyškov ztrácí pět bodů na čtvrtou Třebíč. Z posledního zápasu venku s Protivanovem si Rostex přivezl kvůli remíze jen bod, přitom vítězství bylo na dosah. „Vedli jsme dva nula a měli jsme tam ještě tak dvě šance. Ovšem domácí potřebovali bodovat na záchranu a my jsme byli nakonec rádi i za remízový bod,“ informoval o posledním odehraném utkání vyškovský kouč Pavel Svoboda.

Rousínov tentokrát z posledního odehraného utkání netěžil, podlehl totiž na domácí půdě soupeřům ze Žďáru 1:3. Střelcem jediného gólu byl Antonín Horváth. „Podali jsme špatný výkon, dělali jsme chyby ve všem, v obraně i v útoku. Mužstvo přistoupilo k zápasu hodně laxně, od toho se odvíjel také výsledek,“ sdělil důvody prohry rousínovský trenér František Schneider.

Z šestnáctičlenné divizní skupiny D patří Rousínovu momentálně jedenáctá příčka a jeho bodové skóre ukazuje číslo jedenatřicet. Po pětadvaceti kolech soutěže za sebou mají Rousínovští devět výher, čtyři remízy a třináct proher. Tři body z Vyškova v případě rousínovské výhry by tak určitě potěšily, neboť ve středu tabulky jsou jen bodové rozdíly.

„Hra proti Rousínovu se bude odvíjet od naší sestavy. V Protivanově nehrálo šest hráčů základního jádra. Lička je zraněný dlouhodobě, Mašlej se zranil v Protivanově v první půli, potíže má i Horváth, Hanus, Vágner a Sigmund. Předpokládám však, že někdo z nich přeci jen nastoupí, jinak sáhneme do dorostu,“ osvětlil situaci v sestavě Svoboda. Dle jeho slov se dorostenci osvědčili už v Protivanově a zahrát si je pro ně šance, jak nasbírat zkušenosti.

Při podzimním, posledním střetu domácích s hosty podlehl Rousínov Vyškovu 1:3. Jak ale dopadne divizní derby mezi domácím Vyškovem a Rousínovem, však ukáže až nedělní fotbalové střetnutí. Jeho úvodní hvizd zazní přesně v půl páté odpoledne na vyškovském stadionu.


SK Rostex Vyškov – Framoz Rousínov
Předpokládaná sestava

Vyškov: Kopáček – Kollár, M., Schindler, Baričák, Bárta – Daněk, Peka, Žoček, Tilšer – Mašlej, Sigmund.
Rousínov: Hrdlička – Galia, Máša, Kotouč, Mikloška – Rychlík, Kašík, Chadzidis, Kupčík – Růžička, Sedláček.
Rozhodčí: Miko – Vacula, Ogrodník. Delegát: Slabý.
Poslední vzájemný zápas: podzim 2008 Rousínov – Vyškov 1:3.
Postavení v tabulce: 5. Vyškov 41:30 42 b.
11. Rousínov 29:35 31 b.