„Máme dva pokusy porážku napravit, protože teď jedeme dvakrát ven,“ řekl po prohře na domácím trávníku vyškovský trenér Valdemar Horváth. Jemu a jeho svěřencům vyšel už pokus číslo jedna, příští týden na Spartě Brno mohou tedy mohou „vyrábět“ body tak trochu nad plán.

Nevlídné jarní počasí mnoho diváků na stadion U Červených domků nepřilákalo. Necelá stovka natěšených příznivců však žádný převratný fotbal neviděla. Hlavně v prvním poločase se na trávníku spíše bojovalo, než hrálo. Hosté byli fotbalovější a už ve třetí minutě si za domácí obranu zaběhl osmnáctiletý záložník Hrušák, avšak v jasné šanci pálil vysoko nad. Hodonínští se snažili, ale v útočné fázi se stejně jako ve většině podzimních duelů trápili. Na dostřel brankáře Kopáčka se dostávali pouze výjimečně. Obrana dirigovaná hrajícím asistentem Hodinářem fungovala až na malé výjimky spolehlivě.

Hodonín zahrozil v první půli pouze třikrát. Trestný kop kapitána Spaziera skončil nad hostující brankou, po centru Svobody nebezpečně střílel Polák. Největší příležitost si domácí vytvořili ve 38. minutě, Lorenc však Kopáčka nepřekonal.

„V prvním poločase jsme se báli hrát fotbal, pořád jsme míče nakopávali, což není náš styl. Pořádně jsme začali hrát až v závěrečné patnáctiminutovce, což bylo pozdě. Porážku nebereme tragicky, máme mladý tým. Musíme věřit, že se budeme zlepšit,“ řekl domácí trenér Jozef Banetka.

Vyškov po změně stran přidal na pohybu i důrazu a začal si vytvářet i šance. Hlavičku Ličky stačil domácí brankář Petrák vytěsnit na roh. Hostující kanonýr se branky dočkal až o pár minut později. Vysoký forvard se prosadil po další standardní situaci.

„Bylo to o tom, kdo dá gól, vyhraje. Žádná velká kvalita to nebyla, ale musím trochu hráče omluvit. Hrát na těch terénech a za takového počasí není nic jednoduchého. Jsem rád, že jsme dali gól právě ze standardní situace. Z podobné jsme před týdnem inkasovali. Ale musím říct, že jsme hráli jsme lépe než minulý víkend,“ pravil hostující lodivod Valdemar Horváth.

Slovácký celek po obdržené brance přidal. Vyrovnat mohl Polák. Jeho ránu vyrazil pozorný Kopáček na roh. Další snaha o vstřelení branky byla marná. K zisku bodu nevedl ani závěrečný nápor, během kterého tvrdě pálil Spazier. Vyškov těsný náskok i s dávkou štěstí ubránil.

„Spazier byl nejlepším hráčem domácích. Výhra mě těší. Pochválit musím celý tým, ale vyzdvihnout chci výkon brankáře Kopáčka a útočníka Ličky, kterého jsem za minulý víkend káral. Ale dobře hráli i ostatní a těší mě to zejména u mladíků. Tomáš Hrušák v závěru, kdy se domácí snažili vyrovnat, dokázal míč podržet, vzadu si dobře vedli Vašek Novotný i Král, před nimi Palla,“ chválil kouč Vyškova.

Ten vyslal na trávník téměř juniorku. Sedm hráčů mělo pod třiadvacet let, brankář Kopáček, dále Král, V. Novotný, Palla, Hrušák, Hradil a Žoček. „Ale podobně složený tým mají i domácí. Já věřím, že výhra klukům zdravě pozvedne sebevědomí. Potřebujeme to, protože sice nemáme daleko ke špičce tabulky, ale ani k jejímu konci,“ upozornil Horváth.

Divize D

RSM Hodonín – MFK Vyškov 0:1 (0:0)

Branka: 55. Martin Lička

Hodonín: Petráš – J. Maršálek, Spazier, H. Maršálek, Petrák – Šturma (82. Teplý), Bulva (46. Švrček), Svoboda, Polák – Lorenc (72. Vanda), Kuřil.

Vyškov: Kopáček – Král, Hodinář, Koláček, Novotný – Hrušák, Voral (81. Sigmund), Žoček, Palla (79. Galia) – Lička, Hradil (90. Poprik).