Fotbalová divize už je v plném proudu a tento víkend pokračuje dalším kolem. I přes spíše zimní počasí sehraje svoje utkání druhého jarního kola také Rostex Vyškov. Proti Velkému Meziříčí nastoupí opět doma, zítra ve tři hodiny odpoledne. A Vyškované mají jediný cíl. „Za každou cenu už chceme doma vyhrát,“ vyhlásil trenér Rostexu Pavel Svoboda.

Vyškov si tak chce napravit reputaci po posledním utkání s dalším týmem z Vysočiny Třebíčí. V něm se Rostexu nepovedl především první poločas, kdy působil velmi mdle. Ve druhém pak ani přes velký tlak nedokázali vyškovští hráči překonat tuhou obranu hostí a při dvou šancích si vybrali i řádnou dávku smůly. „Ale hrát s nasazením musíme celý zápas, ne jen ve druhé půli,“ ví kouč Svoboda.

V neděli však nebude mít Vyškov vůbec lehkou úlohu. Jeho host z Velkého Meziříčí totiž trůní na třetí příčce divizní tabulky a rozhodně nedá body zadarmo. „Všude jezdíme s tím, že chceme vyhrát,“ tvrdí meziříčský trenér Roman Kotol.

Jeho tým v minulém kole také bezbrankově remizoval. Ovšem jeho soupeřem byl divizní lídr z Hulína. V dramatickém utkání mohl dokonce vyhrát, rozhodčí Meziříčí neuznali vstřelený gól. „O to více nabuzení přijedeme do Vyškova,“ vidí pozitivum na smolné remíze z úvodu jara kouč Kotol.
Přesto je ve svých cílech opatrný. „Jsme skromní a pojedeme do Vyškova neprohrát. Záleží také na výkonu soupeře, nereálná není ani naše výhra,“ myslí si. Vyškov je podle něj silný soupeř, jehož umístění v tabulce neodpovídá kvalitě mužstva. Také proto se bude Meziříčí spoléhat především na zabezpečenou obranu, rychlé protiútoky a standardní situace. „Jinak ani na Vyškov hrát nejde, má velkou ofenzivní sílu. Hráči jako Lička či Pánek umějí dávat góly,“ tvrdí meziříčský lodivod.

S obrannou taktikou přijela do Vyškova před týdnem i Třebíč a kýžené remízy nakonec se štěstím i dosáhla. Trenér Rostexu Pavel Svoboda však ví, jakým způsobem by jeho svěřenci měli i silně bránícího soupeře porazit. „Musíme dát do hry už od začátku více nasazení, důležitý je důraz v osobních soubojích. Hráči se nesmějí bát hrát. Právě kvůli tomuto strachu jsme hůře zvládli první poločas minulého zápasu,“ říká kouč Svoboda.

Očekává vyrovnaný zápas, který může skončit třeba jen jednogólovým rozdílem. „S Meziříčím většinou hrajeme o jediný gól. Rozhodují i malé chyby,“ ví kouč. Doufá, že jeho svěřenci jich udělají méně, než soupeř. „Motivace máme po podzimním vzájemném souboji dost,“ tvrdí.