Hráči MFK Vyškov v neděli dopoledne nastoupí na trávníku suveréna letošního ročníku Fortuna ligy SK Uničov. Ten vede soutěž s osmibodovým náskokem před béčkem už opět prvoligové Sigmy Olomouc a k definitivě postupu do druhé ligy mu chybí právě jediné vítězství. „Já si myslím, že už to mají jasné. Osm bodů je dostatečný náskok. Pro nás to může mít dva významy. Jednak budou hrát uvolněně, a tedy moc dobře, jednak možná až moc uvolněně a jejich koncentrace už nebude nejlepší. V každém případě chceme navázat na vysokou výhru s Mohelnicí a uhrát nejen dobrý výsledek, ale i nějaké body,“ naznačil trenér Vyškovanů Jan Trousil.

Sestavu jeho týmu lze s úspěchem odhadnout. Už delší dobu má k dispozici jen deset hráčů a dva brankáře. Jedinou změnou bude, že zraněného Davida Němečka nahradí Václav Novotný, který minule měl studijní povinnosti. Otazník visí nad startem Martina Žočka, který si na tréninku zlomil v souboji nos. „Těžko s tím může hrát stopera, uvidíme, s čím přijde sám. V každém případě v brance zůstane Laďa Kollár, na lavičku půjdou tři dorostenci a zase David Hodinář. Pokud nebude muset hrát od začátku. V minulém kole dopadly zápasy našich soupeřů tak, jak jsem předpokládal. Tedy nahrály do karet nám, a tak i u nás po delší době přišlo takové psychické uvolnění. Co já jsem ve Vyškově, tak jsme s Uničovem hráli tři zápasy a všechny byly vyrovnané. Dvakrát jsme remizovali a jednou prohráli. Takže je na čase vyhrát,“ bez obalu Trousil odtajnil svá přání.

KOVANDA VYPSAL PRÉMII

Zajímavou bilanci posledních pěti kol mají Tatran Rousínov a FC Bučovice v krajském přeboru. Rousínovští čtyřikrát zvítězili a jednou prohráli, Bučovice to mají naopak. Navazovat v prvním případě a vylepšovat ve druhém ovšem nebude jednoduché. Oba v sobotu pojedou na hřiště nažhavených soupeřů. „Ivančice se na nás určitě budou chtít vytáhnout. Proč, to je jasné. Já jsem tam prožil tři krásné fotbalové roky. S hráči, funkcionáři i diváky se vzájemně známe. Mám to deset kilometrů od domova a do Ivančic jsem jezdil na zápasy, i když jsem působil jinde,“ osvětlil důvod motivace domácího týmu trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Jedním dechem ale přiznal, že je oboustranná. „Pro mě je to prestižní zápas, derby, tak jako pro kluky třeba Bučovice. Takže jsem pro ně vypsal nějakou osobní motivačku a na zápas se opravdu těším. Nastoupíme v osvědčené sestavě. Ono moc prostoru ke změnám ani není, protože máme několik zraněných hráčů a někteří jsou služebně mimo,“ dodal Kovanda.

Kořeny boskovické „pifky“ na Bučovice je třeba hledat v podzimním výsledku. Bučovičtí tehdy soupeře vyprovodili půltuctem gólů. Čtyři z nich poslal za záda soupeřova brankáře Martin Bil. „Byl to vydařený zápas, pro mě i pro mužstvo. Kdysi za žáky a dorost jsem dal v jednom utkání i víc gólů, ale v mužích je to můj strop,“ vrátil se k podzimnímu souboji bučovický kanonýr.

V Boskovicích počítá s přísnou osobní obranou, ale přesto by rád své brankové konto rozšířil. „Na tvrdé bránění jsem zvyklý. Potlučený jsem po každém zápase. Doufám, že nějaký gól ještě dám, protože přicházejí moje poslední dva zápasy. Budu delší dobu služebně mimo republiku a na fotbal už nebude čas,“ naznačil Bil své poslední fotbalové a nové osobní plány.

MSFL

SK Uničov – MFK Vyškov
Neděle 28. května, 10.15 hodin.
Tabulka:
1. Uničov 27 16 9 2 63:26 57
10. Vyškov 27 10 6 11 41:34 36
Na podzim: Vyškov–Uničov 1:1 (0:1), 81. Přerovský – 18. Binar.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Ivančice–Rousínov
Sobota 27. května, 16.30 hodin.
Na podzim: Rousínov–Ivančice 1:0 (1:0), 44. Honek.

Boskovice–Bučovice
Sobota 27. května, 16.30 hodin.
Na podzim: Bučovice–Boskovice 6:1 (1:1), 39., 56., 67. a 85. Bil, 81. Jeřábek, 89. Palla – 5. Minařík.

Tabulka KP:
4. Ivančice 26 14 2 10 63:44 44
8. Rousínov 26 10 5 11 42:46 35
9. Boskovice 26 10 3 13 40:56 33
13. Bučovice 26 8 3 15 36:62 27