Trenér Miloslav Machálek netajil, že minulý zápas se v přípravě na Uničov tentokrát „dohrával" víc než jiné. „K Líšni jsme si řekli zásadní věci a mezi ně patří vyřazení některých hráčů z kádru áčka. My musíme hrát odvážnější, agresivnější, ale taky odpovědnější fotbal," uzavřel kouč MFK nepříjemnou kapitolu s názvem „Líšeň" a upřesnil, že přeřazení do B týmu se týká dvou fotbalistů. Bez uvedení jmen. Tipovat je asi nebude tak těžké, v Líšni tým propadl zejména v defenzivní činnosti.

Po tvrdém opatření tedy lze očekávat, že sestava v sobotním duelu dozná změn. Machálkovi to umožňuje i návrat prakticky všech rekonvalescentů. Otazník už zůstává jen nad kapitánem Davidem Hodinářem, ale i on v týdnu už začal s lehčím tréninkem. Zda bude hrát, to se asi rozhodne až bezprostředně před zápasem, podle jeho aktuálního zdravotního stavu.

Vyškovští v sobotu přivítají zástupce jedné z nejtradičnějších bašt moravských výkonnostních soutěží. SK Uničov se v moravskoslezské lize pohybuje už hodně dlouho a většinou končívá na pozicích těsně pod špičkou tabulky nebo v jejím klidném středu. „Do Vyškova se těšíme a jedeme si hlavně dobře zahrát," stručně sdělil sekretář SK Jaroslav Jurik a zřejmě tak vystihl spokojenost klubu s touto bilancí. Tedy fakt, že se klub příliš nezabývá postupovými otázkami a nemá ani starosti s udržením.

Poslední výsledky ovšem naznačují, že mužstvo má blíž k první variantě. Svěřenci trenéra Jiřího Navrátila mají za sebou sérii devíti utkání bez porážky a z Vyškova by si jistě rádi odvezli desátý „korálek". Naposledy prohráli ve čtvrtém kole v Zábřehu 0:2. Následná série čítá pět vítězství a čtyři remízy.

Kvalitu týmu potvrzuje zejména vítězství v předminulém kole v hvězdami nabitém Prostějově. Naproti minulá domácí remíza svědčí i o nevyrovnanosti výkonů. Nsproti tomu prodloužení šňůry bez porážky si Uničovští určitě představovali jinak. „Mrzí nás, že jsme nepotvrdili tři body z Prostějova. Vyhrát jsme si asi nezasloužili. Měli jsme jen jednu šanci ve třetí minutě a potom to už bylo nic moc. Jsme rádi, že jsme v tomto utkání vůbec vzadu udrželi nulu," konstatoval kapitán Roman Vejvoda po domácí bezgólové plichtě s Hlučínem.

Určitou výhodou domácího trenér Machálka může být jistá znalost soupeře a nejen proto, že v Uničově v minulých letech dvakrát působil. „Mužstvo se samozřejmě změnilo, ale klub stále patří k stabilním účastníkům MSFL s velmi silným ekonomickým zabezpečením a kvalitním a zkušeným hráčským kádrem. Tým je velice dobře poskládaný, jak podle postů, tak věkově. Já je prakticky vidím v každém domácím utkání. My jsme se připravovali na velice těžký zápas, teď bude na hráčích, jak se k tomu postaví," řekl Machálek.

MSFL - 14. kolo:

MFK Vyškov – SK Uničov

Sobota 1. listopadu, 14.00 hodin, stadion Za Parkem