Vyškovské nezdary mají společného jmenovatele. Hrubé chyby v obraně. V Rýmařově jich trenér Jan Trousil napočítal pět a tři z nich domácí tým potrestal. „Výsledek je hrozivý, ale naše hra nevypadala tak špatně. Je to paradox, jenže když děláme takové hrubky v defenzívě, nemůžeme nic jiného čekat. V prvním poločase jsme byli herně lepším týmem a měli jsme příležitosti, abychom dali víc gólů než jen jeden. Místo toho o dva prohráváme,“ posteskl si kouč MFK.

Do druhého poločasu Vyškované nastoupili s viditelným odhodláním výsledek zkorigovat. Jenže Matocha a Pospíšil své velké šance neproměnili, zatímco domácí svoji první ano. „Místo, abychom dali kontaktní gól na 2:3, tak zase ve vlastní šestnáct vyrobíme kiks. Obránce odkopem napálí protihráče a odražený balón se lobem přes brankáře octne v naší síti. My teď hrajeme fotbal od šestnáctky k šestnáctce, to je v pořádku, bohužel ve velkém vápně soupeře nám chybí důraz a ve vlastním děláme chyby. S takovým soupeřem bychom prohrát neměli. A už vůbec ne dostat čtyři góly,“ hromoval po zápase vyškovský lodivod.

Moravskoslezská liga bude pokračovat anglickým týdnem. Ve středu jede Vyškov do Olomouce k zápasu s HFK a v sobotu doma přivítá Hlučín. Trousila současný stav zlobí, ale z nasazeného trendu slevit nehodlá. „Teď dostaneme gól prakticky ze všeho, ale předchází tomu naše nepoctivost v bránění. Když se to sečte, tak nám hezký fotbal není nic platný. Na druhou stranu nebudeme jezdit ven betonovat, bránit v osmi lidech kvůli tomu, že chceme bod. V takové situaci nejsme. Kluci chtějí hrát fotbal, ale musí to být ze zabezpečené obrany,“ naznačil Trousil návod k výsledkovému obratu.

Jiskra Rýmařov – MFK Vyškov 4:1
Poločas: 3:1. Branky: 1. a 68. Tilkeridis, 20. Ondruška, 44. Woitek – 42. Matocha. Rozhodčí: Denev – Machač, Jahoda. DS: Boček. ŽK: Harazin, Ondruška – Přerovský, Studený. Diváků: 272.
Vyškov: Sova – Němeček, Kuncl, Toure, Tijani (29. Přerovský) - Jeřábek, Lahodný, Novotný - Studený, Matocha - Pospíšil. Trenér: Jan Trousil.