To s vědomím faktu, že na zdejším malém hřišti a proti maximálně bojovnému, ale i fotbalovému soupeři se tam nikomu nedýchá dobře. „Jestliže jsme první, tak musíme i proti soupeři ze středu tabulky i na jeho hřišti prokázat, že to není náhoda," naznačil trenér MFK Miloslav Machálek, že ho po zápase uspokojí jen tříbodový import.

Po prohře v Rosicích využili Vyškovští výhodného losu a obě „zrádná" domácí utkání se zachraňujícími se soupeři vyhráli. Naopak Rosice v minulém kole překvapivě ztratily nečekanou domácí porážkou s Bystřicí nad Pernštejnem. Náskok MFK se tak opět zvýšil na čtyři body, což znamená, že řešení postupového rébusu mají Machálkovi svěřenci jen a jen ve svých rukou. Stačí ze tří posledních utkání dvě vyhrát.

Jen kosmetickou výhodou trenéra je, že nemusí měnit vítěznou sestavu. Naopak po zranění by měl být k dispozici útočník Tomáš Hradil. „Pokud se něco do neděle nezmění, tak vynucené změny opravdu nebudu muset udělat. Ale hráli jsme dvakrát doma a teď jedeme ven," nechal Machálek otázku sestavy otevřenou.

FSC Stará Říše – MFK Vyškov
Neděle 1. června, 16.30 hodin.
Na podzim: Vyškov – Stará Říše 2:0 (2:0), branky: 9. a 28. Kucharčuk.

V ní má naopak jasno jeho protějšek na staroříšské lavičce Luděk Kovačík. „Nastoupí v podstatě každý, kdo bude k dispozici. Máme sedm zraněných hráčů a třeba v Bystrci hráli čtyři kluci z B mužstva, kde hrávají jen III. třídu. Ale vyválčili jsme bod i přes nepřízeň ‚osudu' a penalty proti nám," naznačil bývalý československý reprezentant, jaký styl asi Vyškovany v obci zhruba na půl cesty mezi Moravskými Budějovicemi a Jihlavou čeká.

Mimochodem, třiapadesátiletý Kovačík odehrál za národní mužstvo Československa dva zápasy, hrál za tým do jednadvaceti let i za tehdejší olympijskou reprezentaci. V lize odehrál 202 utkání, dal 35 gólů a může se pochlubit titulem mistra republiky, který získal s Vítkovicemi v roce 1986. 

O jeho kompetencích rozhodně nelze pochybovat a v každém případě má velký podíl na tom, že divizní nováček pluje klidnými vodami středu tabulky. „Ano, v klubu je pohoda. Vlastně jsme uhráli to, co jsme chtěli. Cíl nemít starosti se záchranou je splněný. Takže nyní chceme soutěž důstojně dohrát. Vyškov je i u nás velký favorit, je tam velká hráčská kvalita, ale chceme ho potrápit stejně, jako jsme potrápili Rosice. My můžeme jen překvapit a bodík by byl zlatý," netajil trenér Staré Říše.

Machálkovy plány, jak už bylo řečeno, jsou ale jednoznačné. „Jedeme si pro tři body," bez náznaků alibismu říká kouč Vyškova.