Dvě vítězství loni Vyškovští zaznamenali už jen s jasně sestupující Opavou a zlínskými mladíky z rezervy prvoligového Fastavu. Pro svěřence trenéra Miloslava Machálka by bylo jistě příjemné, kdyby se v sobotním třetím vzájemném zápase o ligové body historie opakovala, ale to se nestává. V tomto případě třeba i proto, že autor pěti z devíti vyškovských gólů Josef Čtvrtníček teď běhá po polských ligových trávnících.

Vyrovnaná příprava

Proto lze spíše čekat vyrovnanou bitvu, pro kterou hovoří i výsledky letošních přípravných zápasů. V generálce na jarní část MSFL Vyškov v Břeclavi prohrál 2:3 a v červenci v rámci letní přípravy na nový ročník skončil zápas remízou 2:2. „Čeká nás těžké utkání s vyrovnanými šancemi obou týmů. Břeclav jsem viděl v zápase v Prostějově a tam podala vynikající výkon. I když domácí v posledních kolech uhráli pár bodů, pořád jsou pod tlakem boje o záchranu. A to je navíc k fotbalové kvalitě. Konec tabulky se hodně vyrovnal a každá ztráta může tyto týmy srazit nepříjemně hluboko. Takže očekávám, že domácí budou hrát jako o život," potvrdil předpoklad vyrovnaného souboje i sám Machálek.

Bodový vzestup břeclavského týmu je paradoxně také následkem problémů s velkým počtem zraněných hráčů. Na hřiště chtě nechtě musel trenér Ivan Dvořák a za jeho účasti Břeclav porazila dva nováčky, doma Velké Meziříčí 1:0 a přivezla cennou remízu 1:1 z Mohelnice. „Před zápasem s Kroměříží nám chyběli čtyři hráči, takže jsme se s vedením dohodli na tomto provizorním řešení. Nastupuju místo dlouhodobě zraněného stopera Martina Sedla," vysvětlil svůj návrat do sestavy prvoligový internacionál Dvořák.

Zkušenosti z I. ligy

Lze předpokládat, že hráč, který má na kontě 122 prvoligových startů za Bohemians, Slovácko a České Budějovice, se v základu udrží, i když se zdravotní stav mužstva hodně zlepšil. „Je tam ještě hodně drobných šrámů, ale sestava se asi nebude moc lišit od té minulé. K dispozici už by měl být Martin Levai, takže změny možná budou na jednom dvou postech. A já? Sedlo stále chybí, takže asi budu hrát. Pro mě jako trenéra to má svoje pro i proti. Za lajnou to prožívám mnohem víc než na hřišti, kde můžete situace přímo ovlivnit. Na druhé straně se od vás čeká, že neuděláte chybu," přiznal nyní hrající břeclavský trenér.

I sedmatřicetiletý Dvořák očekává vyrovnaný souboj. „Pokusíme se podat takový výkon, který nám přinese body. My je potřebujeme víc než Vyškov, který jich má dost a může hrát v pohodě. Tím neříkám, že zápas vypustí. Naopak čeká nás těžký soupeř. Informace o něm posbíráme a osobně si myslím, že tam byla kvalita už loni, kterou ještě hodně zvedl příchod Honzy Trousila," dodal břeclavský hrající trenér.

Částečné zlepšení zdravotního stavu hlásí i kouč Vyškova. „Situace je trochu lepší než minule, nemocných ubylo. Ale říkal jsem, že máme největší problémy v útoku, a tady mě nejvíc mrzí, že Kuba Přichystal stále není v pořádku," naznačil Machálek, že ani on zřejmě nebude moc hýbat se sestavou, která v minulém kole uhrála bod s favorizovaným Prostějovem.

MSFL – 13. kolo:

MSK Břeclav – MFK Vyškov

Sobota 24. října, 10.30 hodin, stadion Lesní 10

Tabulka:

6. Vyškov 12 4 5 3 24:13 17

14. Břeclav 12 2 4 6 13:25 10

Zápasy v minulé sezoně:

MSK Břeclav – MFK Vyškov 2:5 (1:2), 18. Kugler, 60. Dvořák – 37., 45., 46. a 57. Čtvrtníček, 87. M. Lička.

Vyškov – Břeclav 4:0 (3:0), 6. Jeřábek, 23. Čtvrtníček, 39. Urbančok, 79. Holub.