Klíčovým okamžikem duelu byl faul vyškovského brankáře Štěpána na břeclavského brazilce De Carvalha. K penaltě rozhodčí přidal ještě červenou kartu. Po gólu domácího kapitána Pavla Simandla se hra změnila. Jenže poměrně nečekaným směrem. „Jako bychom se toho lekli nebo si mysleli, že to půjde samo," přemítal střelec jediné břeclavské branky.

Vyškovští měli na Břeclav příjemné vzpomínky z minulé sezony, kdy oba zápasy vysoko vyhráli (5:2 a 4:0 - pozn. red.) a zřejmě mohli v tomto trendu pokračovat. První poločas jim sice nevyšel, a navíc přišli o jednoho hráče, ale ve druhém měli i v oslabení dost šancí, aby nejen vyrovnali, ale i otočili výsledek.

Hlavně ve druhém poločase se Vyškov důrazně hnal za vyrovnáním. Dočkal se v 77. minutě. Jenže šanci měl dostat už dřív. „Cítíme se poškození výroky rozhodčího. Málokdy si stěžuju na výkon rozhodčího, ale toto utkání se hlavnímu Hájkovi mu výrazně nepovedlo, když to řeknu slušně. Minimálně ve třech případech měl pískat penaltu na domácí. Byl tam jasný faul na Honzu Trousila, nepískl ani další dvě ruky. Jen kvůli němu jsme nezískali tři body," zlobil se vyškovský kouč Miloslav Machálek.

Zároveň ale sportovně uznal, že jeho tým mohl vyhrát i v oslabení. Paradoxně předváděl mnohem lepší výkony po vyloučení. „Umíme hrát fotbal, jen to neumíme prodat. Měli jsme hodně šancí, hlavně Kuba Přichystal, ale prostě mu to tam nepadá. V prvním poločase jsme ale nehráli to, co jsme chtěli. Po bouřce v kabině o poločase jsme pak ve druhé půli byli i jasně lepší. Ale dohánět skóre nebo otáčet zápas v deseti je strašně těžké, takže za druhý poločas zaslouží celý tým pochvalu," zdůraznil Machálek.

Břeclavané to ale svými výkony soupeři výrazně usnadňovali. „Lehce jsme ztráceli míče. Jeden vedle druhého. Všichni. Vyrovnání bylo zaslouženě," uznal kapitán MSK.

Sedmadvacetiletý středopolař uvedl, že zisk bodu neprobudil v domácí kabině žádnou vlnu nadšení. „První padla nějaká ostřejší slova, pak jsme spíš seděli s hlavou dolů. Víme, že to pro nás mohly být hrozně důležité tři body, takhle máme jen jeden. Tři by byly zlaté," prohlásil Simandl.

Objektivně ale uznal, že domácí vytoužená výhra by nebyla tak úplně fér. „Chtěli jsme tři body, zvlášť když proměníme penaltu proti deseti. Je to ztráta. Ale za druhý poločas jsme si to nezasloužili," uvědomoval si.

MSFL: MFK Břeclav – MFK Vyškov 1:1

Poločas: 1:0. Branky: 34. Simandl z pen. – 77. Studený. Rozhodčí: Hájek – Petr, Pfeifer. ŽK: Simandl, Fojtík, Dvořák – Studený. ČK: 32. Štěpán (Vyš.). Diváků: 120.

Břeclav: Prokop – Fojtík, Dvořák, Svoboda, Košut – Jurčík (65. Sycha), Paděra, Simandl, De Carvalho (85. Lapin) – Šenkeřík (62. Matheus), Pospiš.
Vyškov: Štěpán – Němeček, Krejčí (34. Lahodný), Trousil, Hodinář – Přerovský (34. Kollár), Studený, Jeřábek, Stříž Michal – Přichystal, Urbančok (82. J. Lička).