Trousil po zápase připustil, že mu příliš nevyšel tah se zařazením urostlého stopera Josefa Rapoucha do záložní řady. „Mohelnice má vysoké hráče a hraje vyloženě silový fotbal. Proto jsme v prostředku chtěli mít víc vyšších kluků. Pepa měl před stopery vyhrávat hlavičkové souboje. Bohužel za těch prvních asi dvacet minut nám to úplně nefungovalo,“ vysvětlil trenér důvody poměrně brzkého střídání.

Po příchodu Filipa Studeného se skutečně vyškovská hra rozhýbala a hosté si začali vytvářet gólové příležitosti. Bohužel Janu Koudelkovi po mistrovství světa v malém fotbalu zvlhl střelecký prach a v čisté šanci neuspěl ani kapitán mužstva Michal Jeřábek. „Místo abychom vedli, protože jsme začali hrát dobře kombinačně po zemi a kluci se dostávali do šancí, tak jsme vzadu udělali hroznou chybu a dostali gól. A ani ne za minutu po další hrubce druhý,“ posteskl si kouč MFK. Domácí nabídky rádi využili a do kabin šli s dvougólovým náskokem.

V poločase Trousil nahradil Marka Matochu bojovnějším Tomášem Praksem a vysunul obránce Jana Krejčího na hrot ke Koudelkovi. I v těchto případech měl šťastnou ruku. Nejprve sice Mohelnice zahrozila nebezpečnou střelou Kuerbana Yimurana z hranice pokutového území, ale pak zase začali přebírat iniciativu hosté. Dvakrát nebezpečně zahrozil Koudelka. Poprvé po dlouhém sprintu od půlky hřiště, podruhé střelou na vzdálenější tyč.

V 65. minutě se už poněkolikáté opět zaskvěl domácí brankář Pavel Rohel, když ránu směřující pod břevno na poslední chvíli vytáhl špičkami prstů nad branku. Jenže o okamžik později zastavil nedovoleně unikajícího Koudelku a z nařízené penalty Studený snížil.

Domácí se pak hodně zlobili na rozhodčího, že stejně neposoudil zákrok strážce vyškovské branky Jakuba Klimeše na jejich Marka Šichora. „Z mého pohledu to byla jasná penalta, zkrátka stejná situace, jako předtím na druhé straně, kdy se kopala proti nám. Ale s tím už nic nenaděláme. Pravda je, že jsme za stavu dva nula měli zápas uhrát. Bylo to dobře rozehrané, bohužel druhý poločas jsme byli zbytečně zakřiknutí, jako bychom se báli o výsledek, soupeř najednou více držel míč, měl nějaké šance, my jsme naopak své možnosti, kdy jsme mohli náskok pojistit, nevyužili,“ komentoval průběh utkání domácí trenér Dušan Žmolík.

O nerozhodném výsledku rozhodl pět minut před koncem dobře umístěnou střelou ze střední vzdálenosti Filip Studený. „Zápas jsme si sami hrozně zkomplikovali. Remíza je podle průběhu utkání spravedlivá, ale mrzí mě, že v každém utkání si naše obrana vybere dva až tři hrozné okamžiky, které většinou skončí gólem. Na druhou stranu je to plusový bod, a když se s tak silovým soupeřem dokážete vrátit do zápasu ze stavu 0:2, tak musím mužstvo pochválit,“ zdůraznil vyškovský lodivod.

FK Mohelnice – MFK Vyškov 2:2

Poločas: 2:0. Branky: 36. Vokoun, 38. Kotůlek – 70. (pen.) a 85. Studený. Rozhodčí: Šamárek – Mankovecký, Vrťo. ŽK: Rohel, Woitek, Liu, Knýř, Grigorovs – Přerovský. Diváků: 240.

Mohelnice: Rohel – Hlavsa, Kuba, Knýř, Liu – Yimuran (68. Ivan), Kotůlek, Svoboda, Vokoun – Šichor (83. Grigorovs), Woitek. Trenér: Dušan Žmolík.

Vyškov: Klimeš – Němeček, Cvijović, Krejčí – Jeřábek - Bennett (68. Novotný), Lahodný, Matocha (46. Praks), Rapouch (28. Studený), Přerovský – Koudelka. Trenér: Jan Trousil.