O právo reprezentovat republiku na evropském finálovém turnaji se ucházel i výběr Jihomoravského kraje s dvěma zástupci MFK Vyškov.

Výkony vyškovských mladíků Sebastiana Pally a Tomáše Hradila v divizi nemohly stavitelům jihomoravského výběru uniknout. Bohužel o evropský primát si nezahrají, protože v moravském finále Jihomoravané ve Znojmě ve středu podlehli výběru Zlínského kraje po střelbě pokutových kopů. Zlín se nyní utká s nejlepším krajským výběrovým týmem z Čech a český vítěz má dokonce právo závěrečný evropský turnaj uspořádat.

Ve Znojmě ale měli svěřenci trenérů Stanislava Schwarze a Václava Dvořáka dost smůly. Po té, co ve druhém poločase převzali režii utkání a šli zaslouženě do vedení, jim Zlínští pět minut před koncem se štěstím vyrovnali a v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější.

„V prvním poločase byl Zlín lepší, ale my jsme mu to sami usnadnili, protože jsme v podstatě jen nakopávali míče. Ve druhém jsme to dali na zemi a třicet minut jsme měli dost velký tlak, z něhož jsme zaslouženě dali gól. Bohužel vedení jsme neudrželi a penalty, to je loterie, ve které měl víc štěstí soupeř," popsal zápas někdejší řízný stoper Zbrojovky Brno Schwarz.

Oba vyškovští hráči do zápasu zasáhli. Palla odehrál celý zápas ve středu zálohy, Hradil přišel do druhé půle posílit ofenzívu. „Palla to proti vysokým a urostlým záložníkům soupeře neměl lehké, ale určitě si uhrál svoje, Hradil má velký talent a směrem dopředu přinesl oživení hry," zhodnotil Schwarz hráče MFK.