Jejich vyzyvatelem se v dalším kole moravskoslezské fotbalové ligy stalo Slovácko B, pyšnící se kromě zvučného jména i průběžně druhým místem v tabulce. V domácím prostředí na stadionu Za Parkem však Vyškovští hodili respekt za hlavu a podali takový výkon, jaký si od nich diváci přáli.

Apropós, diváci. Jejich zájem o utkání byl na vyškovské poměry spíše průměrný a nijak neodrážel fakt, jak zvučný tým přijel. „Máme na stadionu pět set dvacet platících diváků. Už jsme zkoušeli domácí utkání naplánovat i na jiný čas, ale nikdy to nepřineslo kýžený efekt," informoval Štěpán Pataki, předseda domácího klubu.

Nutno podotknout, že obě mužstva by si plný stadion zasloužila, sobotní duel totiž nabídl útočný fotbal s řadou šancí a gólů.

Pořádně namotivovaní vstoupili na trávník zejména domácí, kteří v úvodní pětiminutovce hned dvakrát ohrozili branku hostujícího gólmana Sedláčka. Úspěšného zakončení se dočkala až akce Josefa Čtvrtníčka v osmé minutě, jež Vyškov poslala do vedení a zaplavila tým krátkým pocitem euforie. Realitou však bylo, že Slovácko odpovědělo tím nejrychlejším možným způsobem – hned o minutu později skóroval Fojtášek. „Šance byly v prvním poločase na obou stranách, na můj vkus to byl až moc otevřený fotbal. Abych řekl pravdu, za výkon v první půli bych pochválil pouze Pepu Čtvrtníčka, s ostatními jsem moc spokojen nebyl," hodnotil zpětně první dějství trenér MFK Miloslav Machálek.

První poločas dlouho připomínal festival neproměněných příležitostí. Aktivnější ve hře i ve střelbě byl vyškovský klub, který se nakonec ve čtyřiatřicáté minutě trefil střelou Hradila. Slovácko však své soupeře pořádně vystrašilo tutovkou těsně před odchodem do kabin. Fakt, že míč neskončil v síti, se stal důležitým psychologickým momentem utkání, neboť od tohoto okamžiku až do konce se hosté nedokázali prosadit.

Domácí reprezentanti ve druhé polovině neměli důvod spěchat a spíše vyčkávali na chyby soupeřů. Taktika se vyplatila. Z rychlých úniků vstřelili branky Jeřábek a Lička, kteří konečný stav upravili na 4:1 pro Vyškov. V duelu s takto prominentním rivalem se podobně jednoznačný výsledek určitě neočekával, trenér Miloslav Machálek ale nadšení krotil. „Veleúspěšné utkání to nebylo, protože jak už jsem říkal na konci prvního poločasu, na můj vkus to byl hodně otevřený fotbal. Před druhou půlí jsme si v kabině řekli některé věci a zlepšili jsme se v defenzívě. Vedli jsme 2:1, a tak jsme se mohli soustředit na kvalitní brejky, kterých jsme měli ve druhém poločase několik. Sice z nich padly jen dvě branky, ale myslím, že jsme si vítězství zasloužili," zhodnotil utkání domácí kouč.

Vymění si pozice?

Hosté z Uherského Hradiště si domů neodvezli ani bod, což znamená prohloubení jejich ztráty na čelo tabulky. „Propadli jsme v defenzívě, naše obranná fáze byla prachbídná, a to byl hlavní důvod toho, že jsme prohráli. Neproměnili jsme tři slibné šance, které jsme měli v první půlce, a ve druhém poločase jsme už neměli prakticky nic," sdělil po zápase trenér Jan Palinek, který mimochodem v letech 1993 až 1995 hrával za prvoligové Drnovice.

Vyškov po tomto kole postoupil na čtvrté místo a od Slovácka B jej dělí jediný bod.

MSFL

MFK Vyškov – 1. FC Slovácko B 4:1 (2:1)

Branky: 8. Čtvrtníček, 344. Hradil, 65. jeřábek, 85. M. Lička – 9. Fojtášek. Rozhodščí: Mikeska – Dresler, Streit. ŽK: Holub – Holek, Diváků: 530.

Vyškov: Klimeš – Němeček (67. M. Kollár), Žoček, Hodinář, V. Novotný – Holub, Jeřábek, Lahodný, Urbančok – Hradil (55. F. Novotný), Čtvrtníček (82. Lička).

Slovácko: Sedláček – Pilka, Civič, Bartoš (67. Janečka), Holek, Machač, Haša, Michna, Fojtášek, Prajza (46. Peš), Kubl (87. Hanák).