Mužstvo MFK vyrazí v neděli po obědě do Polné s jednoznačným plánem: bodovat, nejlépe vyhrát. Dobře si uvědomují, jak je úvod nového ročníku Moravskoslezské fotbalové divize skupiny D důležitý. „Beru to jako hrozně důležité, je to otázka sebevědomí pro další zápasy a taky motivace. Chci, aby kluci věřili, že cesta, po které společně jdeme, je správná. Vstup občas bývá zrádný, může se stát, že budeme rádi brát i bod, ale teď je cíl jasný," řekl trenér Zbyněk Zbořil.

Ale pozor, Polná loni ze vzájemných střetů vytěžila plný počet šesti bodů. Na obou stadionech shodně po výsledcích 3:1, a to si nedělní domácí dobře uvědomují. „Víme, že na Vyškov umíme zahrát, že se dá porazit. Pravdou je, že v tom druhém zápase už o nic zásadního nešlo, hrálo se v hodně kombinované sestavě," uvědomil si kouč Tomáš Kaplan.

Opatrný Kaplan

Ten ovšem zůstává při zemi, protože nechce podcenit sílu nového vyškovského kádru. „Jsou hodně silní v kombinaci, mají dobře propracovanou obranu, pozor si musíme dát i na dobrý přechod do útoku. Nepříjemný soupeř, ale víme jak na ně, jen si to necháme pro sebe," tajil Kaplan. K dispozici bude mít na rozdíl od protivníka kompletní soupisku.

Zbořil, který bude zažívat jako šéf vyškovské lavičky divizní premiéru, nemůže počítat s Voralem a Hatlem. Jak prvně jmenovaný středopolař s několikaletou vyškovskou zkušeností za sebou, tak nová akvizice z Prostějova nemají dořešené členství ve Fotbalové asociaci České republiky. I díky tomu se do základní sestavy zřejmě dostane i Martin Žoček, který se zranil v posledním domácím mistrovském utkání jara a od té doby ostré utkání nesehrál.

Tak či tak to nic neměnní na dobré náladě v týmu, o kterou se stará i Richard Dostálek. „Jeho příchod hodně pomohl, a to nemyslím jen fotbalově. Je v kabině a na trávníku slyšet, je to obecně pozitivní člověk a správně nakažlivý. Musím to zaklepat, i zranění se nám zatím vyhnuly, takže jsme nachystaní na podzimní boje," prohlásil Zbořil.

Jiná partie

Věří, že jeho svěřenci vykročí do sezony pravou nohou a to, že to bude v Polné, je ještě víc psychicky zvedne. „Soupeř má osu hráčů s velkými zkušenostmi, vyžaduje to velkou pozornost a dělat jen minimum chyb. Ale věřím, že nás ničím nepřekvapí, že to bude něco jiného, než když se tahle mužstva setkala naposled. To už se dohrávalo, teď d toho půjdeme naplno," slíbil fanouškům.

Každopádně optimismus nechybí ani partě z Polné. „Já to před zápasem vždycky nerad říkám, během devadesáti minut se názor na dobrý výsledek samozřejmě vyvijí, ale určitě bychom chtěli odstartovat vítězně," uzavřel Kaplan.

Divize D

1. kolo:

Slavoj Polná – MFK Vyškov

Neděle 12. srpna, 16.30 hod.

Předpokládaná sestava MFK: L. Kollár – Koláček, Hodinář, Jašíček, M. Kollár – Žoček, Dostálek, Novotný, Lička, Urbančok – Hradil.

Poslední vzájemný zápas: Jaro: Polná – Vyškov 3:1 (1:1)