Trenér MFK Jan Trousil si přeje, aby jeho mužstvo předvedlo podobný výkon, jako v obou předchozích zápasech skupiny se Sigmou Olomouc a slovenským prvoligovým AS Trenčín. Na hřiště vyšle i podobnou sestavu. Prakticky jedinou novinkou je první letošní start zkušeného kanonýra Pavla Simra.

Zimní Tipsport liga
Zbrojovka Brno – MFK Vyškov
Sobota 22. ledna, 10.30 hodin, Fotbalové centrum Zbrojovky v Brně-Brněnských Ivanovicích.
Odehrané zápasy brněnské skupiny: Sigma Olomouc - MFK Vyškov 4:2, AS Trenčín - Sigma Olomouc 1:0.
Dále zbývá sehrát: Zbrojovka Brno - Trenčín (26. 1. / 13.00), Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno (29. 1. / 15.00).

„Zakončujeme druhý týden přípravy, která měla hlavně kondiční charakter. Přesto jsem s tím, co kluci předvedli v přípravných zápasech, spokojený. Byla tam dobrá defenzivní práce a využívali jsme každou možnost jít dopředu a v útoku jsme byli nebezpeční. Chceme v tom pokračovat i se Zbrojovkou,“ naznačil vyškovský kouč.

Do Brněnských Ivanovic přiveze 18 hráčů a poprvé v zimní přípravě je k utkání nominovaný Pavel Simr.

„Aktuálně je nás v přípravě dvaadvacet. Tři čtyři kluci mají nějaké drobnější zdravotní problémy. To se týká i kapitána Michala Klesy, zatímco Pavel Simr si už určitě zahraje. Stále jsme také ve fázi testování a zkoušení nových hráčů a musím říct, že mladí kluci mě kvalitním výkonem v Trenčíně přidělali příjemné starosti a dostanou další šanci. Někteří od začátku. A pak v dalších zápasech. Zhruba za čtrnáct dnů pojedeme na soustředění a tam už chceme mít kádr 20 plus 2 uzavřený,“ sdělil Trousil.