Po utkání Horváth ani zklamání netajil, i když je nedával do přímé souvislosti se svým pondělním svátkem. „Pro mě osobně je remíza za daných okolností jako porážka," shrnul bezgólovou plichtu.

Ta pro oba týmy znamená prodloužení zápasových sérií. Zatímco hosty desátý korálek na šňůře bez porážky může těšit, domácí čtvrtá nula za sebou v kolonce střelených branek je smutným vysvědčením. Vyškovští fanoušci si naposledy zakřičeli gól 15. května, když Lička v 64. minutě v utkání s Tasovicemi proměnil penaltu na 4:0. Pak už přišlo 386 hluchých minut, přičemž škarohlíd by dodal, že u branek z hry je černá série ještě o půl hodiny delší. To dal Tasovicím gól Palla.

„Byli jsme lepší, ale pořád tomu něco chybí. Moc věcí jsem nedohráli do konce nebo řešili špatně, postrádal jsem střelbu ze střední vzdálenosti," už konkrétněji popsal důvody střeleckého půstu Horváth.

Jeho tým ale mohl nepříjemnou šňůru přestřihnout hned několikrát. V úvodu ještě mladý Galia může hovořit o smůle, nebo umění přerovského gólmana Aleksijeviče, který jeho dělovku k levé tyči bravurní robinsonádou vytěsnil na roh. Pak už to většinou byly Horváthem popsané nepřesnosti nebo nedůraz v koncovce. Zejména při Galiových centrech z pravé strany to v přerovském pokutovém území několikrát vřelo, jenže ani Lička, Hradil, Hrušák či Palla míč do sítě doklepnout nedokázali. A když tvrdě napálil odražený míč zezadu nabíhající Kollár, zastavila gólovou dělovku záda jednoho z přerovských obránců.

Herně se ale zápas mohl divákům líbit. Domácí už nemají postupové ambice, hosté se zase už zbavili sestupových starostí. Po velké převaze Vyškova v prvním poločase se ve druhé části osmělili do útoku i Přerovští, takže místy se hrálo rychle a jednoduše nahoru – dolů. Přerov měl k dispozici několik nebezpečných standardek, ale ani on je nedokázal řešit dobře. Na nejlepší recept na mokrém trávníku si vzpomněl až v poslední minutě Filip Novotný. Jeho rána ze dvaceti metrů propadla Aleksijevičovi pod tělem, ale stihl ji zastavit ještě před brankovou čarou.

„Bylo to utkání bez vyložených šancí. Já si myslím, že ta remíza průběhu odpovídá, i když Vyškov působil fotbalověji. Nám chyběla řada hráčů základní sestavy, takže s bodem musím být spokojený a celý tým musím pochválit za bojovnost a takovou tu fotbalovou disciplínu," řekl po utkání známý trenér hostů Leoš Kalvoda.

Stínem utkání byla dvě vyškovská zranění, Ondřeje Krále a Martina Žočka. Pozitiva ale nakonec na utkání našel i Horváth. „Dávám šanci mladým hráčům a s jejich výkonem jsem byl spokojený, ať už s Galiou, s Králem i bratry Novotnými," pochválil trenér vyškovské talenty.