Sice opět na hřišti soupeře, jenže s posledním, a ztracené vedení v poslední minutě prostě zamrzí. Zítra se chtějí vrátit na vítěznou vlnu. Proti je dobře hrající nováček soutěže.

Fotbalové mužstvo Vyškova drží po pěti kolech podzimu divize D lichotivou druhou příčku. Po čtyřech výhrách přišly dvě dělby bodů shodně 1:1 v Pelhřimově a ve středu ve Velkém Meziříčí. „Mohli jsme znovu vyhrát, šance jsme na to měli, ať už Hradil nebo Lička. A když dostanete gól úplně na konci, je to smutné. Ale s odstupem času je to bod z hřiště soupeře, který se počítá,“ vrátil se k předchozímu zápasu vyškovský trenér Valdemar Horváth.

Hosté mají kvalitu

Na středeční smolný závěr může Rostex nechat úplně zapomenout už zítra. To přijede na stadion Za Parkem divizní nováček Spytihněv. A nevede si zatím vůbec špatně, vždyť za domácími zaostává jen o dva body a tři příčky. „Začátek sezony byl od nás famózní, jeli jsme výborně. Poslední zápasy už byly trochu horší, je potřeba zastavit propad. Nemáme ambice na nejvyšší pozice, ale chceme zůstat v divizi a máme na to. I přes tu velkou porážku v Bohunicích,“ připomněl předseda klubu Vilém Matěja středeční debakl Spytihněvi v Bohunicích 1:6.

Výprask se narodil velmi rychle a jednoduše. Gól přišel v desáté vteřině a v sedmé minutě už Brňané vedli o tři branky. „Když prohráváte takhle rychle tři nula, moc toho s tím už neuděláte. Na tréninku jsme si to vyříkali a proti Vyškovu nastoupíme znovu odpovědně, hezky od začátku. Dostali jsme v pravý čas facku, byli jsme moc uspokojení a musíme zase pracovat pořádně,“ vyhlásil kouč Petr Polášek.

Zajímavostí je, že i Vyškovské straší jeden výsledek ve stejném poměru, tedy 1:6. Takhle mizerně dopadli právě se Spytihněví v přípravě. „Tenkrát nevyšlo skoro nic, rozdal jsem myslím i pokuty. Bylo to ovlivněné i tím, že se protočilo všech devatenáct hráčů. Tím ale nesnižuji kvalitu soupeře, hrál velmi dobře kombinačně, dostával se do šancí, že postoupil do divize, určitě není náhoda. Přesto bychom chtěli potvrdit dobrou první půlku podzimu a vyhrát,“ řekl Horváth.

Kropáček nehraje

Domácí se budou muset obejít bez zraněného Kropáčka. Střelecký tahoun má natržený úpon na levé noze a dostal na pět týdnů sádru. K němu na marodku přibyli i Farník a minule nehrál ani Palla. „Myslím si, že někteří už budou hrát. U Kropáčka je to samozřejmě horší, měl formu a jeho zranění mrzí hodně. Nemáme tak čistokrevného útočníka. Uvidíme, jestli ještě budeme někde hledat, nebo to necháme tak. Chceme potvrdit dobrý podzim dalšími body,“ uvedl lodivod vyškovského celku.

Ale hosté zřejmě nebudou snadnou kořistí, jejich směs nováčkovského nadšení s otevřeným fotbalem může být pro domácí nebezpečná. Spytihněv se nechce vracet s prázdnou. „Máme problémy, hned pět zraněných, ale nijak to neřeším. Vyškov je každý rok v popředí tabulky a je silný. Ale oni budou chtít hrát fotbal, nic moc svázaného taktikou, to nám vyhovuje. V přípravě jsme je přehráli. Svým klukům vtloukám do hlavy, že jedeme pokaždé s cílem vyhrát, tak proč ne teď? Co bude po zápase, to si řekneme po zápase,“ prozradil ambice hostů Polášek.

Divize D

neděle 11. 9., 16.00 hodin

SK Rostex Vyškov

FC Slovácká Sparta Spytihněv

Tabulka:

3. Vyškov 4 2 0 9:5 14

6. Spytihněv 3 2 1 12:10 11