Páteční večer na fotbalovém stadionu ve Vyškově se domácím povedl. Ano, páteční, protože se obě strany domluvily, že sezonní derniéru odehrají o den dříve. A ano, večer, protože díky dopravní zácpě na dálnici Třebíčtí dorazili zhruba o hodinu později, než plánovali. „To jsme podcenili, každý tuší, jaká je situace v dopravě tímto směrem. Náš výkon to ale podle mě neovlivnilo," pověděl po utkání trenér Libor Zelníček.

Naopak paradoxně to možná mělo vliv na první minuty v podání domácích. „Kluci ztratili koncentraci. Mysleli si, že Třebíč bude od začátku špatná, ale bylo to naopak, špatní jsme byli my. To jsem byl naštvaný. Z toho plynula i ta dvě zaspání obrany, můžeme být rádi, že soupeř netrefil bránu," zmínil kouč Jan Trousil.

Má na mysli doslova okna v defenzivě, která třebíčský Dobrovolný nedokázal dotáhnout až do konce. A tak po dvaceti minutách hry udeřilo na druhé straně. Urbančok posunul do rohu a zpětný centr usměrnil do sítě Václav Novotný.

Tento okamžik naprosto změnil obraz hry. Domácí začali dominovat a brzy se to odrazilo i ve skóre. Po půlhodině hry předvedl učebnicový důraz Lahodný, sebral váhajícímu Komínkovi při rozehrávce míč a gólmanovi udělal kličku. Pak už před ním zívala prázdná brána.

RYCHLÉ BRANKY

Ještě do přestávky pak rychlou a jednoduchou kombinaci sehráli panenkovským lobem do ohně Studený a přizvednutím míče hlavou mimo dosah Soukupa Josef Lička. Obrazně řečeno bylo po zápase a Třebíčští to dobře věděli. „Dobrovolný měl na začátku některou z těch šancí proměnit a domácí by pak měli trochu honičku. Všechno to mohlo mít větší náboj a nebylo by to tak jednoznačné," prohlásil Zelníček.

A Vyškovští nedali hostům vydechnout ani ve druhé půlce, když bleskově zvýšili na čtyřbrankový rozdíl. Urbančok se ve slibné situaci neukvapil, prošel středem mezi dvěma a v klidu zakončil. Hosté zamířili přesně jen jednou, v šedesáté minutě ukázal svůj přehled Bagnon oslovením Dočekala stojícího na hranici vápna. Ten si ještě přehodil míč na pravou nohu a Klimešovi ve vyškovské bráně nedal šanci.

Tím ovšem krásné fotbalové momenty skončily. Dál už se jen dohrávalo. „Trochu mě mrzí, mohli jsme ten zápas zvládnout ještě lépe, šedesát minut se hrál takový paskvil, byl to trochu pochoďák. Ale beru to, poslední zápas a soupeř přijel pozdě," uvědomil si vyškovský lodivod.

PŘÍJEMNÉ SHRNUTÍ

Neskrýval přitom spokojenost s celou sezonou. „Jsem moc rád, že v tabulce pravdy jsme zůstali v plusových číslech. Dál máme šestačtyřicet bodů, to je na mladý mančaft výborný výsledek a jsme druzí v počtu vstřelených branek, to je taky perfektní," dodal.

A pozitivní bilancování konečného šestého místa potvrdil i předseda klubu Štěpán Pataki, jen se bránil zařazení Vyškova mezi absolutní špičku MSFL. „Vydařilo se to, jak jsme chtěli, tedy do šestého místa. A cíl na příští rok může být ještě vyšší, ale třeba na postup to není, ekonomický potenciál vyškovského okresu není na druhou ligu, ani zázemí není dostatečné. Kdybychom se ještě o nějakou tu příčku zlepšili, bylo by to naprosto dostačující," u­vedl.

Vyškov – Třebíč 4:1

Poločas: 3:0

Branky: 20. V. Novotný, 30. Lahodný, 43. Lička, 49. Urbančok – 60. Dočekal

Rozhodčí: Vostřejž – Lakomý, Soukal. Delegát: Hulcký

Diváci: 205

MFK Vyškov: Klimeš – Němeček, Krejčí (65. Durák), Hodinář, Stříž – V. Novotný, Lahodný, Studený (46. Žoček, 74. M. Lička), Netopil – Urbančok, J. Lička

HFK Třebíč: Soukup – Bagnon, Komínek, Houser, Chalupa – Ošmera (73. Novák), Benda, Chlup (73. Karásek), Klusák – Dočekal, Dobrovolný (57. Novotný)­