Z vyškovského pohledu se nedělní fotbalové odpoledne na stadionu Za Parkem opravdu nepovedlo po všech stránkách. Domácí MFK hostil jako čtvrtý tým tabulky divize D výsledkově průměrný Pelhřimov a po dvou výhrách z hřišť soupeřů věřil ve třetí do sbírky. Jenže k němu měl opravdu hodně daleko. „Dnes jsme jen bojovali a někdy i sami se sebou. Vůle tam je, jenže chyběla kvalita a takový ten potřebný klid,“ smutnil po zápase vyškovský trenér Valdemar Horváth. Právě v té chvíli se totiž ze šatny hostů hrnul vítězný pokřik a smích.

Natěšení diváci věřili po pětigólové střelecké explozi z minulého kola po dalším brankovém přídělu. Však i hosté se netajili remízovými plány. „Po nepovedeném domácím zápase jsme měli jasný cíl. Brali bychom jakýkoli bod, a teď bereme tři, o to je to lepší,“ prozradil slovensky mluvící kouč Pelhřimova Ján Kubík. Jeho hráči tak měli jasné pokyny. „Změnili jsme rozestavení, hráli na jednoho útočníka. Musím všechny pochválit za výborný taktický výkon, všechny pokyny, které jsem jim řekl, tak dodrželi,“ konstatoval.

Pravdou je, že za celý zápas Vyškovské nepustili ani do jedné ošemetné situace. Tradiční úvodní tlak domácích nepřišel a jediná jejich střela mezi tři tyče za celý poločas měla podobu Ličkova přímého volného kopu přímo do náruče brankáře. To na druhé straně do sítě míč nešťastně dopravili.

Dvě minuty před pauzou přišla pro bezzubý Vyškov pohroma. Hložek vyslal do vápna českou uličkou Holomka a ten poměrně z úhlu zamířil ke vzdálenější tyči. Míč se ovšem odrazil od bránících domácích a na dokonalou změnu směru už nestačil Kopáček reagovat. „Kdo srazil míč do branky, to jméno, to už není důležité, prostě jdete do střely a chcete ji zblokovat, takhle to někdy dopadne, to se stává. My jsme už předtím situaci, z které to vyplynulo, měli řešit úplně jinak,“ podotkl Horváth.

V kabině tak bylo o čem mluvit. „Udělali jsme změny, hodnotili i individuální výkony. Řekli si, jak špatné to je a že musíme o sto procent přidat. Prakticky všichni. Nemá smysl se vymlouvat, že terén není dobrý, že to skáče,“ objasnil lodivod. Jenže střídání ani domluva nepomohla.

Druhá půle se podobala té první, jen hosté pochopitelně hráli ještě více zezadu a vyráželi do nebezpečných brejků. „To je tak jediné, co mě mrzí. Že jsme nedokázali jeden z nich dotáhnout a rozhodnout, měli jsme tam pár dobrých šancí,“ uvedl Kubík.

To nemůžou tvrdit Vyškovští, za nebezpečnou se dá považovat jen hlavička střídajícího Vorala po trestném kopu Hodináře a slabý pokus Hrušáka. Nic nebyla platná ani čerstvá síla Kropáčka. „Soupeř dobře bránil, a když dá gól, je to ještě těžší. Kollár, Hradil, Voral, Kropáček, ti všichni hrají s tím, že nejsou stoprocentně fit, a čekali jsme až do předzápasové porady, kdo z nich nastoupí. Máme mladé mužstvo, projevuje se to i psychicky,“ uzavřel Horváth. Jeho tým tak stále čeká na první domácí jarní zásah.

divize D

MFK Vyškov – FK Pelhřimov

0:1 (0:1)

Branka: 43. Homolka.

ŽK: Kropáček – Lelingdon

Sudí: Smekal – Buček, Strya.

Delegát: Lenfeld.

Diváci: 160.

Sestava Vyškova: Kopáček – Novotný, Koláček (73. Kropáček), Hodinář, Kollár – Palla, Král (46. Voral), Hrušák, Žoček – Hradil, Lička.


po minutách:

26. Opatrný začátek uzavírají hosté rychlou kombinací po ose Niederle, Lelingdon, Homolka a zakončující Klofáč. Nebezpečná střela těsně minula tyč Kopáčkovy branky.

29. Pěknou individuální akci předvedl na levé straně vyškovský Hradil. Dostal se až do pokutového území, ze zpětné nahrávky centroval Kollár, odražený míč posunul Hrušák na Pallu a ten dal křížné střele vnější faleš. Minul.

31. Z odraženého míče vystřelil na hranici vápna hostující Niederle. Nepřesně.

41. Po ztrátě Pelhřimova v rozehrávce přišel trestný kop a k němu se postavil v ideální pozici Lička. Obstřelil početnou zeď, ale míč šel přesně do středu brány.

43. 0:1 – Homolka. Nešťastný okamžik pro Vyškov: Hložek z nenápadné pozice poslal do šance ve vápně českou uličkou Homolku a ten zleva vystřelil. Obrana míč tečovala přesně do protipohybu svého gólmana a pohroma je na světě.

50. Domácí jsou značně nejistí, rozpaky v defenzivě využil k efektní akci Niederle a Benda neprostřelil stojící Vyškovany.

61. Pelhřimovští hrají uvolněně a jednoduše: výkop brankáře si po odrazu zpracoval autor jediného zásahu, potáhl si míč do středu přes dva své strážce a poté vypálil. Hodně vedle.

62. Znovu Homolka: tentokrát se dostal do nadějné pozice po kombinaci, z úhlu křížně minul.

71. Zmatky Vyškovských i v útoku: míč si před pokutovým územím hostů navzájem brali Palla a Voral, z nadějné chvíle není nic.

79. Asi největší vyškovská šance za zápas: Hodinář zahrával přímý volný kop zprava, v chumlu hráčů si na hlavičku našel místo Voral, ale míč skončil nad břevnem.

81. S vrtkavým osudem si zahrává i Kopáček, jeho výkop se nepovedl a z první vracel do brány míč hostující Benda. Sice správně do protipohybu brankáře, jenže jeho pokusu chyběla přesnost.

86. Vpravo se přes dva uvolnil Hrušák, ale jeho rána mířila doprostřed pelhřimovské svatyně a neměla potřebnou razanci.

90.+1. Zápas končí. Domácí odcházejí ze hřiště se svěšenými hlavami, hosté slaví nečekané, ale zasloužené tři body.