Po podzimní části fotbalové divize skončil vyškovský zástupce v této soutěži Rostex až devátý. Do jara však má poněkud smělejší cíle. „Pokud se nám vyhnou zranění, je reálné skončit do pátého místa,“ říká pár dní před úvodním jarním zápasem s Třebíčí vyškovský trenér Pavel Svoboda.

Jeho plány mohou narušit právě zranění. „Máme úzký kádr. Když se zraní najednou dva hráči, je to pro nás už problém,“ upozornil Svoboda. Už na podzim občas tým slepoval, jak se dalo. Zkušenější hráči museli často nastoupit na postech, na něž vůbec nebyli zvyklí. Svoje místa tím uvolňovali dorostencům, kteří často prvnímu týmu vypomáhali. „I na jaře je určitě budeme využívat,“ tvrdí trenér.

Úzký kádr se projevil i v zimní přípravě. „Bohužel na tréninky chodilo asi jen osm či devět hráčů,“ postěžoval si vyškovský lodivod. Ten chtěl po podzimu posílit minimálně o jednoho útočníka a jednoho obránce, avšak jeho přání zůstalo nevyslyšeno. „Do prvního utkání určitě žádná posila nepřijde,“ je s osudem smířen Svoboda. Přesto nevylučuje, že se ještě v prvních jarních týdnech nějaká posila objeví. Zatím však jeho tým jen oslabil. Do Rakouska totiž odchází Látal.

Co dodává Vyškovanům optimismus, jsou výsledky na zimním turnaji v Morkovicích. Jím prošli bez ztráty jediného bodu a mezi týmy z krajských přeborů potvrdili roli favorita. Ani při generálce proti atraktivnímu soupeři z Frýdku–Mýstku, druhému celku Moravskoslezské ligy, nezklamali. Prohráli sice 0:1, hráli však poměrně pěkný fotbal a dostali se i do tří šancí, které by při troše štěstí mohly skončit gólem. Kromě umístění v první polovině tabulky má trenér Svoboda i jiný úkol. Je jím postupné zapracovávání mladých fotbalových talentů do sestavy prvního týmu. „Na tom ale zapracujeme hlavně přes léto,“ uzavřel trenér Pavel Svoboda.