Sice jim utekl začátek, ale neodehráli špatný zápas. Dali dvě branky, srovnali a bod byl blízko. Ovšem to by proti nim nesměl hrát špílmachr Karásek.

Vyškovští fotbalisté dorazili na blanenský stadion na Údolní s cílem bodovat. Ale duel týmů, které vstoupily do nového ročníku divizní skupiny D vlažně, v podstatě odrežíroval jediný muž, Jan Karásek.

Karáskův zápas

Nový produktivní útočník Blanska na dva góly přihrál a jeden dal. Po jeho přiťuknutí dal navíc Bednář dvacet minut před koncem vítěznou branku domácích. „Gól, dvě asistence a hlavně tři body pro Blansko. Co víc si můžu přát? Ani ve snu mě nenapadlo, že se mi první zápas v blanenském dresu tak povede,“ usmíval se po utkání Karásek. Do Blanska přišel na hostování z Olympie Ráječko.

Jako v dost špatném snu si naopak musel připadat kouč Vyškova Miloslav Machálek. Jeho tým po dvaceti minutách prohrával už o dvě branky. Nejprve poslal v deváté minutě do uličky Karásek štírka Nečase, který poprvé křížnou střelou propálil Kopáčka. Za dalších jedenáct minut po nadýchaném centru Šípa ofenzivní brousek Karásek hlavou těsně minul. O dvě minuty později už však Bednářův trestňák prodloužil do sítě. „Byla to moje hloupost postavit do základu kluky, co tři týdny nehráli. Víceméně se podepsali na prvních dvou brankách. Přesto jsem věřil, že v Blansku máme šanci vyhrát a další minuty mi daly za pravdu,“ poznamenal Machálek.

Oboustranně se hrálo hodně tvrdě. Rozhodčí odpískali přes padesát faulů. Blansko dvougólový náskok ukolébal a Vyškov se pozvolna začal dostávat do tempa. Řada jeho útočných výpadů však skončila odmávaným ofsajdem, ve kterém se hosté ocitli za celý zápas desetkrát. Na vyškovského kanonýra Ličku si domácí bekové dávali pozor, ale s rychlonohým Hirschem to měli o hodně těžší. Právě on po půl hodině hry snížil. „Míč prošel napříč vápnem, měli jsme ho odkopnout. Hirsch byl před brankou úplně sám. Byl to gól po naší chybě,“ litoval zbytečné branky blanenský gólman Sehnal.

Prostor pro vyrovnání

Ten v domácí brance nahradil zraněného Švancaru a v první půli několika zákroky tým podržel. Devět minut po přestávce už však byl po sólu Hirsche na jeho prudkou střelu krátký. „Vedli jsme a asi si mysleli, že se Vyškov složí. Jenže po přestávce jsme se složili my,“ zlobil se Sehnal.

Blansko po vyrovnávací brance soupeře totiž úplně vypadlo z tempa a bylo otázkou času, kdy dá Vyškov třetí branku. Hosté však několik slibných šancí zahodili. „Blansko je v útoku nebezpečné, ale v obraně je při vší úctě slabší. Měli jsme toho využít. Šancí jsme měli fůru,“ řekl vyškovský trenér Machálek.

V době, kdy hosté Blansko drželi dlouho v šachu, se do dalšího ze vzdušných soubojů opět po hlavě vrhl Karásek a přiťukl míč Bednářovi. Ten využil nedorozumění vyškovských zadáků a výstavní trefou k tyči rozhodl zápas. „Ve druhé půli jsme nehráli dobře. Vyškov byl lepší. Zápas byl dramatický až do poslední chvíle, ale se šťastným koncem pro nás a to se počítá,“ dodal Karásek.

V závěru utkání měl na hlavě vyrovnání vyškovský Lička. Po minele gólmana Sehnala hlavičkoval míč za jeho záda. Rozhodčí však odmával ofsajd. „Zápas jsme si prohráli sami nezodpovědností, hloupostí a lajdáctvím. Porážka mě velmi mrzí,“ řekl při odchodu do kabin kouč Vyškova Machálek.

msfd, skupina D
APOS Blansko
x
SK Rostex Vyškov

3:2
Poločas: 2:1.
Branky: 9. Nečas, 22. Karásek, 70. Bednář – 30. a 54. Hirsch.
ŽK: Šíp, Karásek, Němec, Pokoj – Kollár, Sigmund.
Blansko: Sehnal – Bezděk, Němec, Pokoj, Bubeníček – Nečas, Janíček K., Farník (86. Klimeš), Šíp (72. Beneš) – Bednář – Karásek (83. Gross).
Vyškov: Kopáček – Žoček, Dočkal (46. Hradil), Hodinář, Kollár – Schindler – Koláček, Pančochář (78. Sigmund), Hirsch – Machálek, Lička.

JAN CHARVÁT
DAVID MACH