Porážka tedy přišla zcela zákonitě a je docela možné, že se silnějším soupeřem by to bylo ještě daleko horší. Domácí trenér Luboš Kučerňák to po zápase vystihl naprosto přesně a kvality svého týmu rozhodně nepřeceňoval. „Byl to hodně průměrný divizní zápas. Z obou stran. Vyškov se kombinačně jevil lépe, ale gólovou šanci si vypracoval, až když bylo rozhodnuto. Takže ani oni nic moc," konstatoval rodák z Chvalkovic u Bučovic, který si fotbalovou slávu vydobyl za devět sezon v dresu druholigových Železáren Prostějov.

Vyškovští sice do Brna odjeli bez dvou pilířů středové řady, Dostálka a Vorala, bohužel, mužstvo si zřejmě nechtělo připustit, že budou chybět až tak citelně. Dirigentskou taktovku dostali Martinové Lička a Žoček, ale oba potvrdili skutečnosti z minulých zápasů. Lička je z formy a Žoček se po zranění evidentně hledá. Hosté sice měli ve dvou třetinách utkání územní převahu, ale gólovou šanci nedokázal vymyslet nikdo.

„Svou úlohu nezvládli starší hráči, nikdo nepřevzal odpovědnost za lídry mužstva Ríšu Dostálka a Vorala. Nikdo tomu nedal žádný impuls, jak to zlomit. Odehráli jsme to bez žluté karty, bez emocí a bez důrazu v obou vápnech. Nenavázali jsme na dobré výkony z minulého týdne a zaslouženě prohráli," ulevil si po zápase evidentně rozladěný trenér Vyškova Zbyněk Zbořil.

Platonická převaha na bohunickém malém hřišti není k ničemu. Tam rozhodují standardní situace, a ty mají domácí nacvičené. Takže v době, kdy vyškovský nápor vrcholil a domácí diváci evidentně trnuli, vhodil Masařík aut až na zadní tyč, dvoumetrový Píšek trefil hlavou přesně a střelu na cestě do sítě ještě hlavou dorazil Vávra. Klíčový moment celého zápasu.

„Upozorňoval jsem hráče na ty dlouhé auty a standardky, což je největší síla Bohunic. Ale nakonec přesně tak dostaneme první gól, to je jako vlastní branka. Rozhoduje se ve vápnech a jejich důraz tam byl o hodně větší," viděl příčiny zbytečně inkasované první branky Zbořil.

Hosté se z úderu vzpamatovali až v přestávce v šatnách. Druhou půli tak začali velkým náporem a bylo jasné, že domácí budou čekat na rychlé brejky. A dočkali se a navíc v nich byli hodně efektivní. Ze tří nebezpečných dva skončily gólem.

„Pro nás snad tato výhra bude obrovskou vzpruhou, už jsme takový výsledek nutně potřebovali. Máme svoje problémy. Kluci se bojí vzít na sebe odpovědnost, jít do kombinace, zakončení. Hlavně venku jsme i s favority odehráli dobré zápasy, ale nanejvýš z toho byly remízy. A dnes… No jo, ale za stavu 3:0, to už je jiné. Najednou všechno vychází. Ale před tím jsme pokazili moc přihrávek. Takže tento zápas byl o produktivitě," dodal ke svému hodnocení Kučerňák.

Píšek měl všechno

Mimořádnou osobností jeho týmu byl právě strůjce prvního gólu. Stanislav Píšek přiznal, že v tomto zápase měl přece jen větší motivaci. „Pro mě to bylo derby, všichni Vyškováci jsou mí kamarádi. Fotbalově jsme určitě lepší nebyli, ale vyšly nám brejky. A hlavně jsme konečně dali góly, i když ten první byl se štěstím," radoval se rousínovský odchovanec, na jehož hlavě skončila většina bláhových vyškovských pokusů překonat domácí obranu vysokými centry. „Staňa odehrál svůj hodně vysoký standard, co se týká defenzivy, měl hodně vysokých centrů. Důležité byly i jeho skluzy, třeba na poslední chvíli, čímž vybojoval hodně balonů. Navíc byl u prvního gólu," chválil svého stopera i Kučerňák.

Vysokou porážku v závěru zmírnil Martin Lička po pěkné kombinaci s bratrem Josefem, nicméně celkový špatný dojem ani tento gól změnit nemohl. „Co je nám platné, že jsme do pětašedesáté minuty byli lepší? Neměli jsme šance, nebyli jsme dostatečně důrazní a drzí ve vápně soupeře. Oba lídry v organizaci hry nikdo nenahradil. Odehráli jsme nejhorší zápas na podzim," shrnul zklamaný kouč Vyškova.

PODFOTO K CELÉ FOTOGALERII: BEZ BODU. Tento souboj i celé utkání dopadlo pro Vyškovské špatně. V bílém hrající domácí měli navrch. Foto: Deník/Drahomír Stu­lír

INFOBLOK:

divize D

Bohunice – Vyškov 3:1 (1:0)

Branky: 16. a 64. Vávra, 67. Kotol – 87. M. Lička. Rozhodčí: Drápal. ŽK: Smolka, Masařík, Forman (vš. Boh.). Diváků: 130.

Bohunice: Gruber – Vjater, Hanousek, Píšek, Masařík (70. Solnický) – Smolka (85. Buchtík), Forman, Kostka, Kulička – Tonev (55. Kotol), Vávra. Trenér: Luboš Kučerňák.

Vyškov: L. Kollár – Koláček, Hodinář, Jašíček, M. Kollár – Baričák (69. Král), Žoček, M. Lička, Palla (35. Urbančok) – Hradil. F. Novotný (69. J. Lička).

po minutách: tatran bohunice – mfk vyškov

3. Na Baričákův střílený centr zprava přes malé vápno nikdo z hostů nedosáhl.

6. Tutovou šanci domácích zahodil Smolka zbrklou střelou z malého vápna nad branku.

11. Hradil zprava vrátil M. Ličkovi míč před velké vápno, ale Ličkovu umístěnou ránu po zemi brankář Gruber chytil.

15. Standardku domácí Forman kopl špatně, nebezpečnější byla dorážka, ale skrumáží těl před Kollárem neproletěla.

16. 1:0 – Vávra. Masaříkův dlouhý aut zprava hlavičkoval Píšek a míč směřující do sítě ještě hlavou jistil další domácí dlouhán Vávra.

34. Masařík „přejel" u levé postranní čáry Pallu a uviděl žlutou kartu. Horší bylo, že Koláček s Králem museli svého spoluhráče odnést do šaten s rozbitým kotníkem.

41. I Novotný předložil M. Ličkovi míč po zemi před domácí pokutové území, jenže tomu tentokrát balón uskočil.

45. Smolkům centr z trestného kopu zase nadělal v obraně hostů neplechu, naštěstí míč na poslední chvíli kdosi ze skrumáže odkopl.

46. Smolka to trefil zblízka šajtlí, Kollár však stál na správném místě.

48. U velké šance na vyrovnání chybělo hostům i štěstí, Jašíček ani nikdo další míč zblízka z klubka hráčů za Grubera nepropasoval.

52. Jašíčkova hlavička z pozice uvnitř domácího pokutového území minula branku.

59. Prvnímu „neštěstí" ještě stačil zabránit brankář Kollár, když reflexem zneškodnil samostatný nájezd Kuličky. Vyškovští obránci zvedali ruce zbytečně, ofsajd to nebyl.

62. Ani dělovka M. Kollára si cestičku skrumáží před domácí brankou nenašla.

64. 2:0 – Vávra. Přesný centr Kuličky zblízka zakončil přesně.

67. 3:0 – Kotol. Šel sám a Kollára zprava a křížnou střelou po zemi ke vzdálenější tyči mu nedal šanci.

68. Autor třetího gólu tentokrát z podobné pozice vystřelil těsně vedle.

75. Urbančok to zkusil zdálky a Gruber měl dost práce, aby míč vytlačil nad břevno.

87. 3:1 – Martin Lička. Jen pofoukání porážkové bolístky. Zblízka zakončil bratrskou kombinaci s Josefem.

89. Urbančokova rána z trestného kopu směřovala do šibenice, jenže krajník z bohunické zdi ji stačil hlavou lehce tečovat mimo nebezpečí.