Klíčový moment utkání I.A třídy se stal až v poslední minutě. Po několika brejcích dostal hostující Zapletal křeč do nohy a zdálo se, že nemůže hrát. Jenže on ještě vystřelil. A to tak parádně, že technickým obloučkem vymetl protější šibenici. A bylo zle.

Domácí kapitán Filip Chlup strčil do autora gólu, z hostující branky „vyletěl zjednávat pořádek“ gólman Hanák. Oběma rozhodčí ukázal karty, domácí Chlupovi správně červenou. „Nebylo to fér, nehrálo se. Měli to dát do autu. Ale měl jsem se udržet, byla to moje chyba,“ kál se po zápase vyloučený hříšník. Emoce u derby bývají. Naštěstí se situace po zápase zase dostala do „bratelných“ mezí.

Slavkovským ovšem porážkou skončila parádní šňůra jarních deseti výher a jedné remízy. Ale určitě měli na její prodloužení. Minimálně remízou, která by, jak se po zápase shodli oba trenéři odpovídala průběhu zápasu.

Ten lépe začali hosté a skoro třicet minut se hrálo pod jejich taktovkou. Nejblíže gólu byl Handlíř, který v patnácté minutě sám před brankářem nedokázal přesně trefit balón po Brožinově centru. Brankou ale zavánělo víc akcí. „Byl to spíš remízový zápas. Nechci přímo říct, že ten gól byl náhodný, ale někdy to tam prostě spadne. Minimálně remízu jsme si určitě zasloužili. Za první poločas. Ve druhém nám došly síly, protože jsme hráli čtvrtý zápas během jedenácti dnů a prakticky už nemáme náhradníky. Nemáme široký kádr, který by takovou zátěž vydržel,“ vysvětlil obrat ve hře svého mužstva trenér Bučovic Alois Špičák.

Domácí tým začal roli favorita plnit až po přestávce. Jeho tlak byl silný a přinesl několik čistých gólových šancí. Jenže domácí kanonýři buď netrefili branku, nebo mířili do pohotového brankáře Hanáka. „Bučovice hrály to, co jsme od nich čekali. Ze zajištěné obrany nakopávaly balóny dopředu. Zápas hlavně odbojovaly a podržel je brankář. Ten gól padl v době, kdy jsme už vrhli všechno na útok ve snaze rozhodnout,“ konstatoval kouč domácích Rostislav Václavíček.

Ale i jeho tým tentokrát postrádal obvyklou lehkost a derby tak nabídlo víc fotbalovou bitvu, než pohlednou partii. „Odehráli jsme hodně lepších zápasů,“ přiznal Václavíček. „U nás to bylo hlavně tím, že absolvujeme už druhý anglický týden. Ze začátku jsme měli nějaké šance, ale pak jsem si docela zachytal,“ usmíval se spokojený strážce bučovické branky.

I.A třída – skupina B
SK Slavkov – FC Bučovice 0:1 (0:0)
Branky: 90. Zapletal. Rozhodčí: Vajdík – Procházka, Horváth. DS. Laca. ŽK: Matocha – Hanák, Zapletal, Hejný. ČK: 90. Chlup (Slav.). Diváků: 250.
Slavkov: Kuchynka – Láznický, Holý, Hráček, Drobný – Lysák, Chlup, Holásek, Klimek (60. O. Vrána) – Kopunec, Matocha. Trenér: Rostislav Václavíček..
Bučovice: Hanák – Koudelka, Hejný, Mikulášek, Tichý (88. Šimčík) – Brožina, Kachlík, Vágner, Handlíř – Zapletal, Bil (70. Minks). Trenér: Alois Špičák.

Po minutách:
4. Kopuncův brejk zastavil brankář Hanák skluzem, ale pískal se i útočníkův faul.
9. Vágnerovu střelu brankář Slavkova Kuchynka jen vykopl a obrana v tísni raději věnovala hostům rohový kop.
14. Trestný kop z dobré pozice napálil Kachlík jen do slavkovské zdi.
15. První velká šance hostů. Brožinův centr ale Handlíř z voleje poslal těsně vedle.
20. Po levé straně slavkovským utekl Zapletal, ale dorážejícího Vágnera stihli obránci od míče odtlačit.
23. Brožina zase utekl po pravé straně, ale centrem trefil prvního obránce, když za ním byli dva jeho volní spoluhráči.
26. Slibný únik Matochy skončil Lysákovým ofsajdem.
27. Hráčkova rána z dálky nebyla přesná.
29. Podobně dopadl i pokus Klimka.
35. Chlupův rohový kop hlavičkoval Holásek přímo na brankáře Hanáka.
38. Kachlíkova rána byla hodně nebezpečná, ale po teči kopaly Bučovice roh.
43. Kuchynka jen nohou vykopl střelu Zapletala z ostrého úhlu.
49. Kopunec poslal uličku Matochovi, ale tomu chyběl krok. Hanák byl u míče dřív.
52. Chlupův trestný kop zleva těsně minul pravou tyč.
66. Tutová šance. Chlup ale volejem zblízka trefil jen brankáře.
67. Bučovičtí obránci si nerozuměli a měli štěstí, že Matocha střílel z zblízka mimo.
76. Bučovice se po delší době dostaly do brejku, ale slibnou akci zastavil asi nesprávně odpískaný Zapletalův ofsajd.
77. Hráčkova tvrdá střela mířila přímo na Hanáka.
80. Chlupův trestný kop pozvedl hlavou Holásek, ale míč šel těsně nad břevno.
84. Po brejku se zase dostal do střelecké pozice Zapletal, ale ránu pokazil.
86. Chytrý technický oblouček Holáska zaplachtil těsně nad protější šibenicí Hanákovy branky.
89. Zapletal se po rychlém protiútoku znova ocitl v dobré pozici a tentokrát střílel vedle.
90. 0:1 – Zapletal. Chytily ho křeče, domácí přestali hrát, ale bučovický hrot ještě vystřelil a technickým obloučkem vymetl šibenici.
90. Zbytečná strkanice. Střelce branky přistrčil rukama rozhněvaný Chlup a uviděl červenou kartu. „Trestnou akci“ brankáře Hanáka, který vyběhl až za polovinu, ohodnotil sudí žlutou.