Naprosto otevřeně v neděli po utkání s Konicemi přiznal kouč fotbalistů Rostexu Vyškov Miloslav Machálek, že tentokrát mu nešlo ani tak o výkon, jako o bodový zisk. Zahajovací utkání sezony je pro každý tým mimořádně důležité a body mívají větší cenu než fotbalová krása. Naštěstí se Machálek nemusí stydět ani za herní projev svého týmu.

Po té, co byl podle losu první jarní zápas Vyškova s Napajedly odložen, byla na jarní premiéru zvědavá celkem početná fanouškovská obec. Viděla na úvod sezony kvalitní fotbal, a to i ze strany hostujícího týmu.

Po zahájení byla přece jen větší nervozita znát na vyškovských fotbalistech. Snažili se o počáteční nápor, ale ten hosté pokojnou hrou dokázali rozmělnit. O co se domácí rozjížděli pomaleji, o to větší tlak ve druhé části první půle vyvinuli a zcela zaslouženě šli do šaten s vedením.

Nápor odstartovala dvojitá šance po úniku aktivního Hirsche ve 24. minutě. Míč zleva předložil na malé vápno Machálkovi, ten ale nastřelil brankáře Kmecíka, odražený míč pak ze stejné vzdálenosti poslal Kopřiva mimo. Vedení domácím připravil důrazný Kropáček. Vyhrál hlavičkový souboj s o hlavu vyšším Valou, na prodloužený pas si naběhl Hirsch a obstřelil Kmecíka. Hostující gólman si sice na míč sáhl, ale změnit jeho dráhu se mu nepodařilo.

„Tohle Kropi umí. Tušil jsem, že hlavičku vyhraje, a když šel míč k brance, stačilo jít za ním. Jsem rád, že se mně podařilo zakončit,“ radoval se jednadvacetiletý hráč, který byl hrdinou zápasu. Ve druhé půli, kdy už Konice dokázaly i zlobit domácí obranu a měly i šance, totiž opět pohotově dorazil zblízka od tyč odražený balón.

„V divizi jsem už dal nějaké góly ve Žďáru nad Sázavou, ale ve Vyškově jsou to moje první. Určitě to bude něco stát, ale kolik, to opravdu nevím, protože o sazebník jsem se zatím nezajímal. Ještě štěstí, že tam nepadl i ten třetí gól. To by bylo opravdu hodně drahé,“ usmíval se Hirsch a ihned ubezpečil, že by rád zaplatil i za ten hattrick.

K němu měl opravdu velice blízko. V devadesáté minutě mu Lička naservíroval míč přesně do běhu, ale Hirsch z malého vápna trefil jen dobře vybíhajícího brankáře Kmecíka.

„Zhruba patnáct minut převažovala na naší straně zodpovědnost a nervozita. Naštěstí jsme se jí dokázali zbavit a velice důležitý byl první gól. Po něm soupeř musel otevřít obranu a nám se začalo dýchat lépe. Po přestávce jsme byli dobří v defenzívě, ale já jsem věřil, že při aktivitě hostů je jen otázkou času, kdy se dostaneme do šancí,“ ohlédl se za zápasem trenér Vyškova Machálek. Ten vyzvedl bojovnost a kolektivní výkon, který zezadu výborně režírovala stoperská dvojice Hodinář – Koláček. „Ano, dnes mně nešlo hru, ale hlavně body,“ sportovně přiznal kouč Rostexu.

Divize D

Vyškov – Konice 2:0 (1:0)

Branky: 31. a 77. Hirsch. Rozhodčí: Miko. ŽK: Daněk – Kmecík, Řehák. Diváků: 360.
Vyškov: Vítek – Maruška, Hodinář, Koláček, Kollár – Daněk (73. Sigmund), Horváth, Machálek, Kopřiva (84. Gottvald), Hirsch – Kropáček (67. Lička).