Pojďme shrnout důvody, proč končí spojení Dědice a krajský přebor?
Hlavní důvod je jednoznačný, nedostatek hráčů. Vše bylo finančně zajištěno, všechny přestupy zaplaceny, ale hráči prostě a jednoduše nebyli schopni chodit na tréninky. Přišly posily hned z několika celků a všechno vniveč.


Jde tedy o nízkou hráčskou aktivitu. Tento jev byl hromadný?
Tak posuďte sami, měli jsme sedmnáct podle nás připravených hráčů. Ještě na začátku minulého týdne jsme se s většinou dohodli, že hrát přebor budeme a pak na trénink v úterý a ve čtvrtek přišli jen tři z nich. Tak jsme to prostě odpískali, nebo spíš oni, takhle se to prostě nedá. Kdybychom do toho šli, skončili bychom po pár kolech a k tomu ještě museli zaplatit sankce.

Říkal jste, že ekonomicky byla sezona zajištěna? I o tom se mezi fanoušky trochu pochybovalo.Věřte mi, všechno jsme připravili. Dokonce i prémie za jednotlivá utkání. Na zázemí si nikdo nemůže stěžovat. Svědčí o tom i to, že nám chodí peníze zpět od klubů, s nimiž jsme jednali ohledně hráčů.


S krajským přeborem je tedy v Dědicích konec. Co bude dál?

Mužstvo A jako takové skončilo. Tento rok máme přihlášen do čtvrté okresní třídy B tým, bývalé Hamiltony. Domluvili jsme se s nimi, že takto spojíme síly, aniž bychom věděli, že přijde něco takhle hrozného. Teď tedy nezbývá, než hrát nejnižší soutěž.


Můžete říct, kolik hráčů stabilního kádru prvního týmu zůstalo v dědickém klubu?

To je rychlý úprk. Většina už je rozebraná a nezůstane nikdo. Nabídky přišly z Mikulova, Lysovic, Dražovic a dalších oddílů. Ti, co tu byli na hostování, se vrátili zpět na domovská hřiště.


Nebyla možná jen výměna soutěže s některým celkem řekněme o jednu výkonnostní třídu nižší?

To by nemělo žádný smysl. Naši teď už bývalí hráči prostě nechtěli hrát, asi to nikam nechtějí dotáhnout a budou zkoušet jen nejnižší úroveň.


Před několika měsíci se mluvilo o možném spojení vyškovského a dědického fotbalu, aby vznikl jeden opravdu silný celek…

O tom se ale opravdu jen uvažovalo. Mluvili jsme o tom, ale v podstatě jen teoreticky. K opravdovému jednání nikdy nedošlo. A teď už je pozdě.


Myslíte, že existuje možnost, že by se ztracená úroveň Dědic mohla postupně navracet zpět?

To vám neřeknu, ale můžu vyhlásit, že já už u toho nebudu. Dědickému fotbalu jsem obětoval tolik času a pak tahle katastrofa. Jsem z toho otrávený a jako funkcionář u klubu končím.