Čím si to vysvětlujete?
Za pětadvacet minut jsme si vytvořili dvě gólové situace a byli jsme lepším mužstvem. Kluci si pak asi začali myslet, že zápas zvládnou s prstem v …, no nebudu to říkat. Jenže Rosice jsou velice kvalitní a zkušený soupeř. V divizi jsou nahoře. Začaly na nás hrát jednoduše. Odebíraly nám balóny a přecházely do rychlých protiútoků. A hlavně, daly nám z nich góly.

Jak se na takový přístup dá reagovat?
V poločase jsme s Davidem (Trousilův asistent, pozn. red.) trochu zvedli hlas a čekal jsem, že se to zlepší. Vystřídali jsme Jeřábka a ze 4 – 4 – 2 přešli do systému 3 – 5 – 2. Pět minut to fungovalo a dostali jsme se víc na balón. Jenže pak se to zase vrátilo do klídku a zase jsme byli nepoctiví. Když jsme ztratili míč, jen málo hráčů bylo ochotných zasprintovat zpátky a znovu ho vybojovat. Klukům jsem po zápase jasně řekl, že s takovou nepoctivostí, jakou předváděli padesát minut, nemůžeme porazit ani divizi, natož třetí ligu.

Asi nebudete chtít jmenovat, koho konkrétně se vaše výtky týkají nejvíc.
Oni to vědí a doufám, že se vrátí zpátky k tomu, co hráli třeba se Znojmem nebo s Frýdkem-Místkem. Jsem z toho zklamaný, to ano, ale zatím je to pro některé hráče jen zvednutý varovný prst. Musím brát v úvahu, že to bylo takové první selhání v zimní přípravě. Ale mrzí mě hlavně to, že se to týkalo hráčů, s nimiž počítám, že budou nosnými pilíři mužstva. Ti byli první, co si ulevili.

MFK Vyškov. Ilustrační foto.
Trousil prožil první zimní zklamání. Vyškovští fotbalisté prohráli s Rosicemi

Našel byste alespoň kousíček něčeho, co vás v utkání uspokojilo?
Určitě nový stoper Check. Odehrál dva zápasy a oba velice dobře. Pokud se podaří ho zaregistrovat, tak bude v základu.

Na postu stopera byl jasnou jedničkou Martin Kuncl, ale v desáté minutě odstoupil pro zranění. Je to vážné?
Po zápase s Frýdkem měl naraženou patu a týden netrénoval. Pak začal trochu běhat a v zápase to chtěl zkusit, protože se už cítil dobře. Předpokládali jsme, že odehraje alespoň poločas. Jenže hned na začátku po rychlé otočce s balónem začal znova kulhat a řekl si o střídání. Nějaký problém tam tedy ještě je, ale musíme počkat, až co ukáží odborná vyšetření. Pak to případně budeme řešit. Zatím jsme v návaznosti na to stopli hostování Honzy Krejčího v Lanžhotě.

Je už jasno kolem místa generálky s Tišnovem?
Zatím ne, stále je ve hře počasí. My chceme hrát na trávě na hlavním stadionu. Teď máme víc hráčů, kteří na svém hřišti ještě nehráli. Pokud to nebude možné, tak budeme hledat dobrou trávu někde poblíž Vyškova. Určitě budeme hrát v jedenáct hodin, ale umělka je až úplně ta poslední, krajní varianta. Já na ní generálku hrát nechci, je to úplně jiný fotbal, ale pokud bude špatné počasí, tak bude problém sjednat někde přírodní trávník.

Poslední přípravné utkání:

MFK VYŠKOV – FK TIŠNOV
Sobota 10. března, 11.00 hodin, místo bude určeno podle aktuálního počasí