Podivný pocit se vkradl v neděli odpoledne na tribuny, lavičky i mezi samotné aktéry divizního utkání Rostexu a Otrokovic. Domácí parta se strachovala o výsledek, ale přesto jí na konto přibude další výhra. Hosté zase spílali sobě, sudím i osudu, že odjedou z Vyškova s prázdnou.

Už úvodní čtvrthodinka střetnutí naznačila, že papírové předpoklady a role favorita nemusí být v tomto případě příliš rozhodující. Tyto atributy mluvily předem vcelku jasně pro domácí, ale zpočátku se hrálo hlavně na jejich polovině. „Na začátku nás hodně přehrávali. Okamžitě ukazovali, že mají kvalitní mužstvo, divím se, že mají tak málo bodů. Pak jsme ale měli šance i my a také jednu využili,“ popsal trenér domácích Pavel Svoboda. Karta se pak začala obracet.

Vyškovští se otřepali ze šoku, první jedovku vyslal na branku Viktorie z přímého kopu Vágner a najednou se obraz hry otočil. Tlak domácích korunoval před dovršením první půlhodiny snadnou dorážkou prakticky do prázdné brány Mašlej. Zásluhu na jeho dalším zářezu na pažbě mají hlavně rychlý Navrátil, jenž vrátil přetažený centr zpět do ohně, a hostující gólman Lašák, který si nepočínal jistě a míč jen vyrazil. „Jsem rád, že mu to jde. Na začátku sezony měl zdravotní potíže, trvalo, než se do toho dostal, ale teď už se zase s Ličkou doplňují. Střílení branek je prostě na nich,“ pochválil ofenzivní duo Svoboda. Do odchodu na přestávku se pak už nic na stavu nezměnilo, i když těsně po inkasované brance otrokovický Zálešák dosáhl hlavou na centr Dujky, mohlo být zase vše otevřené.

Asi nikdo z těch, kteří přáli domácím, nečekal, jaký pohled se naskytne v druhé půli. Hosté změnili taktiku, naskočil druhý útočník a začaly se dít věci. Rostexu se nedařilo prakticky nic a jen nedůraz hráčů Viktorie a potřebné štěstíčko domácích zapříčinilo to, že soupeř nedokázal srovnat krok. Asi nejblíže k tomu měl střídající Maňák, když míč, jenž protekl Kopáčkovi mezi prsty, dopravil bezmyšlenkovitě jen vedle prázdné branky. „V kabině jsme si řekli, že to chceme uklidnit. V první půli jsme kazili lehké balóny, hlavně při rozehrávce. Plán ale vůbec nevyšel, nechytili jsme začátek a pak už se nezvedli,“ přiznal po zápase kouč Rostexu.

Poslední podzimní minuty Vyškovských na domácí půdě tak příliš fotbalové krásy z jejich strany nepobraly, přesto nakonec Rostex dokázal odolat a díky osmé výhře v sezoně drží pátou pozici. „Upřímně, za druhou půli jsme si nezasloužili vyhrát. Ale to je fotbal, dali jsme gól, soupeř ne, takže body máme my,“ prohlásil Svoboda