Zápas se bude hrát na hlavním stadionu v Drnovicích od 18.00 hodin a vyškovský trenér Zbyněk Zbořil očekává mimořádně kvalitní partii. „Moc se na to těším, teprve teď je to pro nás ta pravá prověrka, protože v poháru posily a řada dalších hráčů nastoupit nemohla. Ríša určitě bude hrát," ujistil nový kouč Vyškova.

Mimořádnou kvalitu přiveze i divizní prostějovský soupeř. V jeho dresu působí bývalí prvoligoví hráči Drnovic a Zbrojovky Brno, brankář Tomáš Bureš a Ivo Zbožínek, sparťanští exreprezentanti Lukáš Zelenka, Michal Pospíšil, Tomáš Hunal, liberecký mistr republiky Petr Papoušek a nově i Tomáš Kazár ze Sigmy Olomouc.

„Jde o přípravu, ale pro fanoušky to určitě bude i malý fotbalový svátek. Ta jména nepotřebují dalšího komentáře," zve diváky na zápas vyškovský lodivod.

Poslední předkolo a dohrávky

Po celostátním Poháru České pošty, ve kterém ovšem Vyškovsko svého jediného zástupce ztratilo, MFK Vyškov podlehl Břeclavi 1:3, ve středu pokračuje pohárová soutěž nižšího stupně. V krajích se hraje Krajský pohár Fotbalové asociace České republiky a ten má na pořadu svoji pohárovou středu, přesněji kompletní druhé předkolo a dohrávky nedokončených zápasů prvního kola.

Ve druhém předkole přivítají Bohdalice Slavkov a Dražovice jedou do Brna-Tuřan. V dohrávce 1. kola nastoupí Křenovice znovu v Brně na Moravské Slavii. Vítěz tohoto zápasu bude v pátek hostit Bučovice. Všechny tyto zápasy mají výkop v 17.30 hodin.

První kolo je na pořadu v neděli v 17.00. Lepší z dvojice Bohdalice – Slavkov bude hrát doma se Spartou Brno, Dražovice by si pozvaly Bosonohy a nasazený Rousínov tedy pojede do Bučovic, nebo Křenovic popř. na Moravskou Slavii Brno. Druhé pohárové kolo je pak na pořadu 5. září.