Prvoligové kvalitě Zbrojovky stačili fotbalisté Vyškova čelit jen poločas

Vyškov /FOTOGALERIE/– Pokud trenér vyškovských fotbalistů Jan Trousil chtěl hned na úvod zimní přípravy svým svěřencům předvést, jak má vypadat profesionální přístup k fotbalu, pak mu záměr stoprocentně vyšel.

14.1.2018

Zbrojovka v přípravě šesti góly smetla třetiligový VyškovFoto: Deník / Stehlík Lubomír

V úterý se hráči MFK Vyškov sešli na úvodním tréninku v rámci zimní přípravy na jarní část Moravskoslezské ligy a už o víkendu je v prvním zápase prověřila prvoligová kvalita. V souboji s Vyškovany na jejich umělém trávníku brněnská Zbrojovka potvrdila, že to se záchranou v první lize myslí vážně a že její trenér Roman Pivarník zřejmě zvolil správnou cestu. Hosté vyhráli hladce 6:1, a to ještě domácí tým podrželi brankáři Jan Kopáček a Marek Machalický.

Hned v úvodu Brňané využili hrubky domácí obrany a zkušený Pilík doklepával míč do prázdné branky. Vyškované kontrovali po pěti minutách pěknou kombinační akcí, kdy centr Přerovského z pravé strany protlačil nadvakrát za záda brankáře Flodra Jeřábek.

Hosté pak postupně navyšovali svoji převahu, ale domácí hrozili nebezpečnými brejky. Pohledný první poločas Zbrojovka vyhrála 3:1. „První půlka nebyla z naší strany odehraná špatně. Kluci se nějakým způsobem vyrovnali Zbrojovce. Za stavu 1:1 jsme měli dva tři dobré náznaky, kdy jsme mohli dát na 2:1. Místo toho uděláme další hrubku a dostaneme gól z penalty a třetí do šatny. Celkově jsme hostům čtyři góly sami darovali. Ale zbrojovka byla samozřejmě lepší, bylo vidět, že je úplně někde jinde než my. Ale jsem rád, že jsme ten zápas hráli. Pro naše kluky byl poučný. V praxi si vyzkoušeli, jak se hraje nejvyšší soutěž,“ řekl po utkání Trousil.

Do druhého poločasu postavila Zbrojovka prakticky nový tým a její převaha už byla jednoznačná. Domácí k ničemu nepustila a prakticky všechny její útoky hrozily gólem. „I v přípravě po hráčích požaduji náročný fotbal a oni to splnili. Chtěli jsme být silní na míči a prosazovat se technicky a po stranách. To se nám dařilo. Samozřejmě vnímám rozdíl dvou soutěží a pokud to prvoligové mužstvo vezme vážně, což my jsme vzali, tak je to pro soupeře těžké. Za přístup ale chválím i Vyškov. Byla vidět jejich velká snaha, také chtěli hrát náročně, běhali a napadali nás. Takže velmi dobrý soupeř,“ zhodnotil zápas Pivarník.

MFK Vyškov – Zbrojovka Brno 1:6
Poločas: 1:3. Branky: 6. Jeřábek – 1. Pilík, 15. (pen.) Pilík, 41. Pavlík, 48. Kratochvíl, 58. Kratochvíl, 72. Kone. Rozhodčí: Popelák – Buček, Lazar. ŽK: Buchta – Lahodný. Diváků: 150.
Vyškov: Kopáček (46. Machalický) – Jeřábek, Smejkal, Krejčí (46. Cvijović) – Němeček, Matocha, Němec (46. Kučera), Lahodný, Novotný – Božović, Přerovský. Trenér: Jan Trousil.
Zbrojovka: I. poločas: Floder – Buchta, Pavlík, Jovanović, O. Vintr – Polák – Přichystal, Pilík, Růsek (20. Ashiru), Lutonský – Zikl
II. poločas: Floder – Sukup, Kijanskas, Kryštůfek, Vraštil – Sedlák – Ashiru, Krejčí, Kratochvíl, Juhar – Koné. Trenér: Roman Pivarník.

Autor: Zdeněk Vlach

14.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači elektrotechniky, elektroniky a domácích potřeb Prodavač/ka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nejúspěšnější společnost na trhu s elektrospotřebiči hledá pro svoji prodejnu ve Vyškově schopné a ambiciózní pracovníky na pozici: , , PRODAVAČ / KA , , Náplň práce: , * aktivní prodej a péče o naše zákazníky , * kontrola svěřeného úseku prodejny , * provádění průběžných inventur , , Požadujeme: , * příjemné vystupování a komunikativnost , * chuť pracovat a učit se novým věcem , * energii a tah na branku , * zodpovědnost a spolehlivost , * trestní bezúhonnost , , Nabízíme: , * zaškolení a propracovaný systém dalších školení , * možnost osobního a profesního růstu na vedoucí pozici , * zázemí stabilní společnosti , * možnost nástupu IHNED. Pracoviště: Okay s.r.o. - vyškov-město, brněnská 509/11a, 682 01 vyškov 1, Brněnská, č.p. 509, 682 01 Vyškov 1. Informace: Radka Pospíšilová, +420 724 661 593. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 200 Kč Pomocní dělníci ve výrobě pomocný dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: ŘP sk. B výhodou, montáže po stavbách, občasná fyzická zátěž. Pracoviště: Arko-mont, s.r.o., Dobrovského, č.p. 409, 682 01 Vyškov 1. Informace: Ilies Nicolae, +420 777 510 012. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 10 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání vyučení v oboru nebo praxe, zdravotní průkaz, POPIS PRÁCE: PP na dobu určitou s možností prodloužení, nástup možný ihned, zkrácený pracovní úvazek 20 hod/týden, pouze odpolední směna 16-20 hod, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: hrazené stravování, KONTAKT: Žaneta Benešová, tel: 777 068 175, e-mail: z_benesova@atlas.cz. Pracoviště: Žaneta benešová, Potoční, č.p. 63, 682 01 Vyškov 1. Informace: Žaneta Benešová, +420 777 068 175. Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 20 000 Kč Odborní asistenti v administrativě Asistent/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání SŠ s maturitou, znalost práce na PC (MS Office, Word, Excel), ŘP sk. B, POPIS PRÁCE: DPP na dobu určitou, flexibilní pracovní doba-30 hod/týden, vhodné i pro absolventy, příprava podkladů pro manažera, telefonický kontakt s klienty, příprava školení, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: mimořádné odměny, zájezdy, KONTAKT: Urbanová Františka, tel.: 721 526 135, 8-13 hod, email: frantiska.urbanova@cmss-oz.cz, v případě zájmu zašlete životopis na uvedený e-mail. Pracoviště: Františka urbanová, pracoviště vyškov, Masarykovo náměstí, č.p. 80, 682 01 Vyškov 1. Informace: Františka Urbanová, .

MFK Vyškov. Ilustrační foto.

Vyškovští fotbalisté vyhráli podruhé venku. Tři body přivezli z Dolního Benešova

Ve druhém podzimním kole extraligy podlehli ragbisté Jimi Vyškov (modré dresy) doma Spartě Praha 7:34.
15

Ragbisté Vyškova mohli Spartu potrápit. Ale neproměňovali šance

-

Gurmánské speciality k fotbalu? V Bystrci grilovaný bůček, ve Veselí zase cigára

Jižní Morava /GASTROTIPY NA ZÁPASY/ – Pro mnohé fanoušky patří k fotbalu, stejně jako góly a ofsajdy, dobré jídlo a pivo. Na stadionech po celém kraji je nabízí kluby v hospodách přímo ve fotbalovém areálu. Deník Rovnost proto přináší tipy na občerstvení při nejbližších fotbalových zápasech.