Prvoligové kvalitě Zbrojovky stačili fotbalisté Vyškova čelit jen poločas

Vyškov /FOTOGALERIE/– Pokud trenér vyškovských fotbalistů Jan Trousil chtěl hned na úvod zimní přípravy svým svěřencům předvést, jak má vypadat profesionální přístup k fotbalu, pak mu záměr stoprocentně vyšel.

14.1.2018

Zbrojovka v přípravě šesti góly smetla třetiligový VyškovFoto: Deník / Stehlík Lubomír

V úterý se hráči MFK Vyškov sešli na úvodním tréninku v rámci zimní přípravy na jarní část Moravskoslezské ligy a už o víkendu je v prvním zápase prověřila prvoligová kvalita. V souboji s Vyškovany na jejich umělém trávníku brněnská Zbrojovka potvrdila, že to se záchranou v první lize myslí vážně a že její trenér Roman Pivarník zřejmě zvolil správnou cestu. Hosté vyhráli hladce 6:1, a to ještě domácí tým podrželi brankáři Jan Kopáček a Marek Machalický.

Hned v úvodu Brňané využili hrubky domácí obrany a zkušený Pilík doklepával míč do prázdné branky. Vyškované kontrovali po pěti minutách pěknou kombinační akcí, kdy centr Přerovského z pravé strany protlačil nadvakrát za záda brankáře Flodra Jeřábek.

Hosté pak postupně navyšovali svoji převahu, ale domácí hrozili nebezpečnými brejky. Pohledný první poločas Zbrojovka vyhrála 3:1. „První půlka nebyla z naší strany odehraná špatně. Kluci se nějakým způsobem vyrovnali Zbrojovce. Za stavu 1:1 jsme měli dva tři dobré náznaky, kdy jsme mohli dát na 2:1. Místo toho uděláme další hrubku a dostaneme gól z penalty a třetí do šatny. Celkově jsme hostům čtyři góly sami darovali. Ale zbrojovka byla samozřejmě lepší, bylo vidět, že je úplně někde jinde než my. Ale jsem rád, že jsme ten zápas hráli. Pro naše kluky byl poučný. V praxi si vyzkoušeli, jak se hraje nejvyšší soutěž,“ řekl po utkání Trousil.

Do druhého poločasu postavila Zbrojovka prakticky nový tým a její převaha už byla jednoznačná. Domácí k ničemu nepustila a prakticky všechny její útoky hrozily gólem. „I v přípravě po hráčích požaduji náročný fotbal a oni to splnili. Chtěli jsme být silní na míči a prosazovat se technicky a po stranách. To se nám dařilo. Samozřejmě vnímám rozdíl dvou soutěží a pokud to prvoligové mužstvo vezme vážně, což my jsme vzali, tak je to pro soupeře těžké. Za přístup ale chválím i Vyškov. Byla vidět jejich velká snaha, také chtěli hrát náročně, běhali a napadali nás. Takže velmi dobrý soupeř,“ zhodnotil zápas Pivarník.

MFK Vyškov – Zbrojovka Brno 1:6
Poločas: 1:3. Branky: 6. Jeřábek – 1. Pilík, 15. (pen.) Pilík, 41. Pavlík, 48. Kratochvíl, 58. Kratochvíl, 72. Kone. Rozhodčí: Popelák – Buček, Lazar. ŽK: Buchta – Lahodný. Diváků: 150.
Vyškov: Kopáček (46. Machalický) – Jeřábek, Smejkal, Krejčí (46. Cvijović) – Němeček, Matocha, Němec (46. Kučera), Lahodný, Novotný – Božović, Přerovský. Trenér: Jan Trousil.
Zbrojovka: I. poločas: Floder – Buchta, Pavlík, Jovanović, O. Vintr – Polák – Přichystal, Pilík, Růsek (20. Ashiru), Lutonský – Zikl
II. poločas: Floder – Sukup, Kijanskas, Kryštůfek, Vraštil – Sedlák – Ashiru, Krejčí, Kratochvíl, Juhar – Koné. Trenér: Roman Pivarník.

Autor: Zdeněk Vlach