Necelou stovku diváků fotbal na stadionu U Červených domků rozhodně nezahřál. Děj se většinu odvíjel ve středu hřiště, před oběma brankami bylo rušno jen výjimečně. Kdo vydržel v nevlídném počasí až do konce, musel litovat. I když bod může mít na konci sezony pro oba týmy svoji váhu.

„Fotbal byl úměrný tomu počasí. Bylo to celé nějaké zmrzlé. Pro lidi to moc atraktivní nebylo. Šancí bylo hodně málo. Jako diváka by mě takový fotbal moc nebavil," uvedl hostující trenér Zbyněk Zbořil.

Vyškov zahrozil v prvním poločase pouze dvakrát. Prudkou přihrávku Baričáka odvrátil do bezpečí na poslední chvíli stoper Michna. Oba aktéři hráli klíčovou roli i ve 44. minutě. Baričákovu hlavičku směřující do branky zastavil před brankovou čarou právě Michna. Hodonín takové příležitosti neměl. Střela Svobody se stejně jako pokus Šturmy mezi tři tyče nevešla a ránu Spaziera zblokovala hostující obrana.

Málo šancí

Nezajímavý fotbal se hrál na Slovácku i po změně stran. Vyškov měl zase lepší nástup a dvakrát zahrozil po standardních situacích. Trestný kop exligisty Čoupka skončil těsně vedle a hlavičku Motyky po rohovém kopu zneškodnil domácí brankář Petráš. RSM se dlouho nemohl do žádné vážnější šance dostat. Až v 89. minutě se po Bartoňkově přihrávce ocitl v blízkosti hostujícího brankáře Kollára Koryčánek. Střídající hráč ovšem pálil vysoko nad.

„Chtěli jsme vyhrát, ale kvůli problémům se složením sestavy nakonec bereme i bod. Chyběli nám Grdina, Ondrášem a Maršálek, zcela fit v nebyli Spazier a Švrček. Museli jsme povolat dorostence Rešku, protože Benešovský, který byl na lavičce náhradníků, stále není po zranění ramene stoprocentně fit. Byl to bojovný fotbal s minimem vyložených šancí. V posledních dvaceti minutách nám došly síly. Byli jsme o chloupek horší než soupeř. Vyškov měl více šancí, které volaly po gólu," přiznal hodonínský trenér David Kříž.

Také hostujícímu kouči chyběli hráči, kteří se výrazně podíleli na čtyřgólovém vítězství v minulém kole nad Velkým Meziříčím.

„V minulém zápase nám vyšly dvě změny v sestavě, ale v Hodoníně nemohli kvůli zdravotním problémům nastoupit Schindler a Jašíček. Vzhledem k dalším absencím jsme museli hodně improvizovat, ale i přes bezbrankovou remízu musím hráče pochválit. Měli jsme k vítězství rozhodně blíž, ale nedali jsme opět branku. Těsně před půlí vyhlavičkovali domácí míč z prázdné brány po hlavičce Motyky, na Čoupkovu střelu z trestného kopu brankář vůbec nereagoval. Je ale fakt, že se nehrál moc dobrý fotbal. Těžký terén, velká zima se silným větrem fotbalové kvalitě moc nenahrával. Z územní převahy jsme se ze hry do šancí nedostávali. Hrozili jsme hlavně po standardkách. V poslední minutě měli i domácí závar před naší bránou, takže nakonec bod bereme. Hodonín má tým plný mladých běhavých hráčů, kteří chodí do soubojů," nakonec uznal hubenou remízu za spravedlivou i Zbořil.

Po hodech bývá půst. Velkému Meziříčí dal dva góly a další připravil. Bezgólovou plichtu na Slovácku tak Richard Dostálek nemohl hodnotit jinak, než jako dvoubodovou ztrátu.

Měli ultimátum

„Přijeli jsme vyhrát. I průběh zápasu ukázal, že jsme byli fotbalovějším týmem, ale fotbal se hraje na góly a my jsme je nedali. V sezoně jsme vstřelili dvanáct branek, což je strašně málo. Od vedení jsme dostali ultimátum. Museli jsme ve dvou zápasech uhrát čtyři body. Pokud by se nám to nepovedlo, trenérská dvojice by skončila. Nakonec jsme přežili do zimy (úsměv). Máme tak prostor na to, abychom mohli s mužstvem pracovat dál. Ve druhé půli jsme byli nebezpeční hlavně po standardních situacích. Chybí nám produktivita. Během podzimní části jsme přišli o čtyři důležité hráče do ofenzivy. Teď si pomáháme tak, že nám na hrotu hrají stopeři. Oni mají výborný náběh i hlavičku. Výsledkově nemohu být ve Vyškově spokojený. Já se spíš snažím předat zkušenosti mladým hráčům. Bohužel jsem nejproduktivnější hráč týmu, což není dobrá vizitka pro ostatní. V zimě na tom ale zapracujeme a jaro bude lepší," řekl hlavní stratég vyškovského mužstva a Zbořilův hrající asistent.

Divize D

Hodonín – MFK Vyškov 0:0

Rozhodčí: Soukal – Možíš, Miklík. DS: Kundelius. ŽK: Michna – Čoupek. Diváků: 80.

Hodonín: Petráš – J. Maršálek, Spazier, Michna, Mírovský (77. Reška) – Sloboda, Bartoněk, Švrček, Šturma (57. Koryčánek) – Svoboda, Polák.

Vyškov: L. Kollár – Motyka (84. Kudýn), Koláček, Hodinář (38. Král), Čoupek – Baričák (73. F. Novotný), Voral, Dostálek, Žoček – Hradil, M. Kollár.