Rousínovští přezimovali až na dvanácté příčce tabulky krajského přeboru a nový trenér Roman Zavřel chystal mužstvo na jarní boje o záchranu. Prezentovat svoji práci ale bude moci až na podzim. „Já jsem očekával, že se na jaře hrát nebude. Ta situace nebyla a asi stále není dobrá. Ano, možná nám to trochu pomohlo. Můžeme se v klidu připravit na nový ročník, který začne od nuly. A možná to všechno bude k něčemu dobré, kluci možná budou víc do fotbalu nažhavení,“ sdělil nový kouč Rousínova.

Ani na Tatranu v neplánované pauze nezavřeli „krám“. „Čekáme na další uvolnění prostoru pro sportovní činnost a už máme předběžně domluvených pár přáteláků. Pokud to půjde, chtěli bychom si koncem května zahrát s brněnskou Svratkou a domluvení jsme i s Ráječkem. Kádr by se moc změnit neměl. To, co jsme chtěli doplnit, jsme v zimě doplnili,“ dodal Zavřel.

Trenér Jan Trousil.
Trenér fotbalistů Vyškova Trousil dal hráčům volno, ale sám je v jednom kole

Rezervní tým MFK Vyškov byl po podzimu včele tabulky B skupiny I.A třídy a netajil svá postupová přání. Teď je musí na rok odložit. „Mrzí nás to, soutěž jsme měli dobře rozehranou, ale situaci chápeme. Navíc je tu i jiná okolnost. I kdyby soutěž od května začala, muselo by se hrávat uprostřed týdne. Tedy v pracovní den, a to amatérským fotbalistům, kteří chodí do práce, z časových důvodů většinou nevyhovuje. Nám určitě ne. Takže musíme počkat a hned, jak to půjde začneme trénovat. Protože všechno to, co jsme naběhali v zimě, asi ztratíme. Takže začneme znova. V podstatě to bude taková zimní příprava v létě. Pokusíme se domluvit nějaké přáteláky. Kádr by se neměl změnit, v béčku jsou vesměs Vyškováci. Snad jen Pavel Štěpán naznačil, že po sezoně chtěl s fotbalem skončit. Snad se nám ho podaří přemluvit,“ sdělil trenér vyškovské rezervy Jan Kopáček.

Ilustrační foto.
Kuželkářky Vyškova stojí před branami I. ligy. Ve výhodě, ale i s nejistotou

Fanoušci fotbalu ve Slavkově byli zvyklí na vyšší soutěže, než je současný okresní přebor. Návrat alespoň do nejnižší krajské třídy se týmu loni nepovedl, ale v této sezoně to vypadalo nadějně. Slavkov po podzimu vedl tabulku s tříbodovým náskokem před béčkem Rousínova a osmibodovým před Drnovicemi a Dražovicemi. „Můj názor je, že zrušení je spravedlivé. Pokud by se bral jen podzim, byl by Slavkov rád, protože by postoupil, ale jak by k tomu přišly sestupující mančafty, které by si záchranu nemohly uhrát. Chybí třináct zápasů, to je moc. Když nám loni proti silným Bohdalicím postup utekl jen o tři body, byly tam trochu obavy, jestli ten boj o přední příčky dokážeme zopakovat. Povedlo se, takže takové to zdravé naštvání tam je, ale za půl roku, nebo třeba za rok vyběhneme na trávník a balón bude stejně kulatý, jako byl. A nám zůstane i stejný cíl. Postup. Kádr na to máme, žádné oslabení jsme přes zimu neměli, naopak přišly posily. Vrátil se k nám náš odchovanec David Udržal s ligovými zkušenostmi a z Rousínova přestoupil Eda Zezula z krajského přeboru. Měli bychom být silnější,“ sdělil hrající trenér Zdeněk Hráček.