„Ta je dodnes velkou atrakcí na všech historických akcích v širokém okolí,“ chlubí se starosta obce a zároveň jednatel a kronikář sboru Jaroslav Šimandl. Jedním dechem dodává, že ji tehdejší členové sboru vytáhli v jubilejním roce 1984 ze stodoly a opravili. Jubilejním proto, že sbor právě slavil 100. výročí od svého založení.

Z moderní techniky rád připomíná, že z prostředků obce byla před dvěma lety zakoupena autocisterna TATRA. A i přesto, že šlo o velkou investici, hasiči ji využívají dost často. „Úklidy po náplavách, umývání komunikací znečištěných blátem na stavbách, při požárech, zalévání nově vysázených stromků, ale také při ukázkách dětem nebo na prázdninových táborech pro zpestření letního pobytu u rybníku,“ vyjmenovává její využití Šimandl, který je součástí hasičské tradice v Bošovicích už šestadvacet let. A i přesto, že se dnešní bošovičtí hasiči k hašení požárů už příliš nedostanou, jsou například při likvidování vznícené trávy důstojnými pokračovateli svých předků.

Tak jako v jiných sborech se starají zejména o společenský život v obci. Jedním z vrcholů je každoroční pořádání společenského večeru, kdy třeba loni bylo pořádně veselo. Proběhl totiž košt okolo sta vzorků ovocných pálenek a likérů.

Šimandl je navíc rád, že se lidé hasičských akcí hojně účastní. „Kupříkladu každoroční jednodenní zájezdy jsou určeny všem zájemcům, tedy i ostatním občanům obce. A místa v autobusu rozhodně nestačí zájmu. Do září letošního roku jsme absolvovali již osmadvacet zájezdů,“ počítá starosta.

Velmi často se i vrací k tomu, aby poděkoval třicetičlennému sboru za záslužnou práci pro obec. „Je dobře, že máme kolektiv hlavně mladých členů, kteří rádi přiloží ruku k dílu, a v případě potřeby pomáhají a to nejen v neštěstí druhých,“ říká Šimandl s tím, že i po Novém roce se plánuje celá plejáda nejrůznějších akcí.

Už se stalo tradicí jednou za pět let uspořádat setkání rodáků a přátel Bošovic a to je nejen v obci velká sláva. „Vychází to na příští rok a setkání beru jako povinnost všech organizací nějak se představit a ukázat,“ dodává Šimandl. Určitě nebude chybět den otevřených dveří, musí se připravit různé soutěže, nesmí chybět výstava. A starostovi je jasné, že jej místní hasiči nezklamou. „Už nyní vím, na koho se můžu v takových věcech obrátit a koho můžu o službu požádat,“ ví Šimandl.