Rok založení 1926 lidem svatého Floriána neustále připomíná stará historická stříkačka tažená koňmi, na kterou prý obyvatelé za první republiky uspořádali sbírku. „My jsme ji před třemi roky renovovali a v Hostěrádkách předvedli na srazu veteránů,“ líčí velitel sboru Martin jelínek.

Hasiči se nechlubí jen historickou cenností, ale i náplní své práce. Kromě občasných výjezdům k požárům, kdy hoří třeba pole o žních se starají o kulturní život v obci a sportovní vyžití dětí. „Každý rok organizujeme lyžařské zájezdy pro rodiče s dětmi na Tesák v Beskydských horách,“ říká Jelinek.

Sbor se také podílí na pořádání ostatků v obci, nebo dvakrát ročně obyvatelům vyváží šrot. „To je taky náš jediný zdroj z příjmu, když pominu nejnutnější náklady na vodu, elektřinu a podobně, které hradí obec,“ popisuje Jelínek.

Radslavičtí se účastní námětových cvičení a už desítku let bojují jako lvi v soutěži v požárním sportu – Velké ceně okresu Vyškov. V současné době nedosahují podle Jelínka nejlepších výsledků.

Svou pohotovost, rychlost a zručnost se snaží předvést t i za hranicemi okresu a kraje. Dobře je znají v Nemrlově na Šumpersku. Mezi těmito dvěma družebními sbory vznikla plodná partnerská spolupráce, společná cvičení, a výměna nápadů a podnětů. Vzájemně se navštěvují a zapojují do společných aktivit.