Uhřice jsou hasičská obec. „Všichni členové zastupitelstva jsou hasiči. Spolupráce s obcí je výborná,“ pochvaluje si místostarosta sboru Jan Voňka. Doplnil, že uhřičtí hasiči pořádají hasičské bály, ostatky nebo proslulá setkání všech Uhřic z České republiky. Sami jsou díky mimořádné dobové technice na roztrhání a objíždějí jednu akci za druhou. Na Dnech hasičů v Pernštejně letos skončili mezi první pěticí soutěžících.

Být dobrovolným hasičem, to však není jen účast v soutěžích, ale hlavně pomoc lidem v boji s živly. Před pěti lety tak třeba museli uhřičtí dobrovolníci zdolávat požár v místním zemědělském družstvě. Hodně jim pomohl systém hydrantů v obci.

Přestože je uhřický hasičský sbor silný a známý po celém Jihomoravském kraji, jeho členové mají podobné starosti jako jejich kolegové z dalších obcí Vyškovska.

„Přál bych si, aby se do našeho sboru hlásilo víc mladých lidí,“ svěřil se pokladník sboru Pavel Handl.

A také jinak moderní hasičská zbrojnice by potřebovala rozšíření. Techniku, kterou tvoří zásahové vozidlo Renault, dvě historické Tatry, Tatra 805 ze sedmdesátých let minulého století a také jedna Avie už totiž lze v nynějších prostorách jen horko těžko uskladnit.